پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیر امور آب و فاضلاب شهری یاسوج از نصب ۱۰۰ فقره شیر تخلیه در شبکه توزیع آب شهر یاسوج خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد قاسم قلندری صبح امروز در بازدید از شبکه توزیع آب شهر یاسوج اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۰ مور شیرآلات در شبکه توزیع آب یاسوج نصب و جانمایی شد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری یاسوج با بیان اینکه طی سه سال اخیر بیش از ۱۰۰فقره شیر تخلیه در شبکه توزیع آب شهر یاسوج نصب و راه اندازی شد تصریح کرد: نصب این شیرآلات در شبکه توزیع شهر یاسوج بسیار ضروری بود.
وی خاطرنشان کرد: با انجام مطالعات فنی توسط مهندسان آبفای یاسوج، جانمایی نصب این تعداد شیر تخلیه در شبکه توزیع آب شهری یاسوج انجام شد.
قلندری نصب شیر تخلیه را برای شستشو و مدیریت شبکه توزیع آب بسیار مهم دانست و گفت: اجرای این کار در شبکه توزیع آب شهر یاسوج به عنوان یکی از نقاط مثبت و بازر محسوب می شود.
مدیر امور آب و فاضلاب شهری یاسوج قدیمی بودن بخش زیادی از شبکه توزیع آب شرب شهر یاسوج را از چالش های اصلی آبفای یاسوج دانست و گفت: با توجه به توپوگرافی این شهر نصب شیرهای تخلیه و فشارشکن در دستور کار آبفای این شهر قرار گرفت.
مدیر امور آب و فاضلاب شهری یاسوج گفت: بخش عمده این شیرآلات در مناطق مرکزی و پائین دست شهر از جمله بلوار عدل، شرف آباد، بلوار قرنی، شهرک امام حسین نصب و اجرا شد.
وی عنوان کرد: شیرهای فشارشکن فشار متغیر شبکه توزیع آب را کنترل و تعدیل و از آسیب رساندن و تخریب شبکه جلوگیری می‌کنند.
قلندری تصریح کرد: با نصب شیرهای فشار شکن در شبکه توزیع آب، فشارهای ناخواسته در شبکه توزیع کاهش می یابد و از هدر رفت و بروز خسارت به شبکه جلوگیری می‌شود.
مدیر امور آب و فاضلاب شهری یاسوج افزود: کاهش آمار حوادث و اتفاقات شبکه آبرسانی و کاهش هزینه های تعمیرات از مزایای دیگر این اقدام است.

انتهای پیام/د