پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

جشن تجلیل از برگزیدگان علمی فرهنگیان ودانش آموزان بخش چاروسا برگزار شد.

به گزارش ریواس جنوب، در این مراسم که به مراتب منظم تر و بهتر از مراسمات قبل برگزار شد از نفرات زیر هزار کنکور سراسری سال گذشته، معدل های نهایی سال سوم، مدیران مدارسی که در امتحانات نهایی رشد داشتند، مدیر برتر تعالی منطقه و معلمانی که در نقد و بررسی دروس وطرح های پژوهشی و الگوی برتر تدریس مقام آوردند تجلیل شد.

این تجلیل که در راستای ارج نهادن به تلاش و پشتکار دانش آموزان و معلمان منطقه چاروسا و با حضور معاون آموزشی اداره کل اموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد و مسولان محلی منطقه چاروسا برگزار شد.
محمد شکوهی رییس اداره آموزش و پرورش چاروسا در این مراسم دانش آموران موفق در کنکور سال گذشته را الگوی دانش آموزان فعلی دانست و گفت: این دانش آموزان که همینک دانشجو هستند باید راه های موفقیت خودرا به دانش آموزان فعلی بگویند و به آنها در ادامه راه امید و روحیه بدهند.
وی گفت: نخبگان منطقه بعد از تحصیل باید به فکر منطقه و مدارس قبلی خود باشند.
ایوب رضایی معاون آموزش و پرورش استان کعهگیلویه و بویراحمد نیز وضعیت علمی منطقه چاروسا را نسبت به دانش آموزان استان بهتر دانست و گفت: دانش آموزان این منطقه از دانش آموزان مرکز شهر های دیگر استان در رده بالاتری از لحاظ علمی قرار دارند.

دکتر واحدیان که از پزشکان و نخبگان محبوب چاروساست و در هفته گذشته در رشته تخصصی کلیه و مجاری قبول شده است در این مراسم گفت: پرهیز از حاشیه ها و داشتن پشتکار لازمه موفقیت دانش آموزان است.
وی گفت: بنده در مقطع پزشکی با وقفه های ۴ ساله در تحصیل خود روبرو شدم اما هیچگاه ناامید نشدم و با امیدواری به راه خودم ادامه دادم.
دکتر واحدیان افزود: به خودم قول دادم که تا جایی که برایم مقدور باشد برای خدمت به این مردم کوتاهی نکنم و هیچگاه هم نخواستم برای انجام کاریی بر کسی منت بگذارم.
اما این جلسه حواشی و نقایصی نیز داشته است که به امید برطرف شدن این عیوب در آینده در ادامه می آیند:

مهمان و سخنران اصلی این جلسه یعنی دکتر رضایی در اول صحبت های خود با سوال کردن چند باره از حضار گفته که  آیا خسته اید و با جواب سلام دادن به من این موضوع را به من برسانید که آیا خسته اید یا خیر،  که این سوال و جواب از حضار روش ها و شگرد های احمدی نژاد رییس جمهور سابق را یادواری نمود.

طبق وعده جلسه قرار بود ساعت نه صبح برگزار شود که در یک بی برنامگی محض و در سالنی که هیچگونه وسیله گرمایشی نداشته با یکساعت و نیم تاخیر شروع شد تا اولین نگرانی شرکت کنندگان رقم بخورد.
این تجلیل برای دانش آموزان برگزار شد اما سخنرانان جلسه به جای تجلیل از دانش آموزان افراد مافوق خود را مورد تجلیل قرار دادند.محمد شکوهی در توضیحاتی طولانی مدت ایوب رضایی معاون اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد را با برشمردن بیش از ۱۲ لقب او را ستایش کرد که البته این القاب با واکنش رضایی مواجه شده است و او خود را شایسته ی این القاب ندانسته و تنها لقب معلم بودن را برای خود برگزید.
در ادامه تعریف و تمجیدها دکتر رضایی نیز مافوق خود یعنی مدیر کل را فردی محبوب و اخلاق مدار معرفی کرد.
مجری برنامه نیز در تعریفاتی نادر معطر نکردن چاروسا برای حضور مهمانان را پتانسیل این منطقه عنوان کرد و از پذیرایی سرد در این منطقه به نوعی اظهار شرمندگی کرد.
تجلیل از مدیران ارشد فی نفسه عیب نیست اما در جشنی که برای دانش آموزان است محور قرار گرفتن افراد مافوق باعث دلسردی دانش آموزان می شود.

اسم برنامه تجلیل از دانش آموزان بوده اما تاخیر در شروع برنامه و طولانی کردن سخنان سخنرانان باعث شد تا مراسم تجلیل از دانش آموزان در یک فضای سرد و در حالی که جمعیت حاضر نصف شده بود صورت گیرد.
جا دارد در هر برنامه ای که اجرا می شود به قسمت اصلی برنامه بیشتر توجه گرد.
عدم شرکت امام جمعه شهر در برنامه های آموزش و پرورش همچنان ادامه دارد و امروز نیز حجت الاسلام صلواتی در شرایطی که تقریبا همه افراد مسول و مدیر در منطقه در این جلسه حضور داشتند شرکت نکرد تا اختلافات وی و آموزش و پرورش مشهود تر از قبل شود چیزی که دکتر رضایی هم در اظهارات خود تلویحا به آن اشاره کرد و از بخشدار و اعضای شورای اداری خواست تا رییس اموزش و پرورش چاروسا را در مسیر موفقیت همراهی کنند.
البته پاور پونت از قبل تهیه شده این همایش در چند مرحله با نوشتن جمله “مقدم امام جمعه محترم را گرامی می داریم” سعی در نشان دادن حضور امام جمعه در جلسه را داشت.