پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرآیند فاز اجرائی، طرح پایلوت اقتصادی شهرستان لنده با حضور میدانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد، رئیس بنیاد مستضعفان کشور، جمعی از مدیران استانی و مسئولین محلی در این شهرستان، مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، علی محمد احمدی با حضور سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان کشور و مدیر بنیاد علوی  که در شهر لنده حضور داشتند، اظهار داشت: امروز در لنده پذیرای مسئولان بنیاد مستضعفان وهمچنین بنیاد علوی از زیر مجموعه‌های بنیاد مستضعفان کشور هستیم تا تفاهم نامه‌ طرح پایلوت اقتصادی لنده با بنیاد علوی امضاء شود.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی شهرستان لنده به عنوان طرحی پایلوت با مشارکت بنیاد علوی برای توسعه در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و بهداشت و درمان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت تا به یاری خداوند متعال وارد فاز اجراء شود.
استاندار تصریح کرد: طبق این تفاهمنامه  قرار است، کاری شبیه به آن چه که بنیاد علوی در قلعه گنج کرمان برای توسعه آن منطقه انجام داده در لنده نیز انجام گیرد و این منطقه همانند قلعه گنج پایلوتی برای توسعه در کهگیلویه وبویراحمد شود.
احمدی افزود: این طرح که به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور مطرح است و با تکیه بر توانمندی محلی مردم منطقه و بهره گیری از ظرفیت بخش غیردولتی اجرا می شود، سبب محرومیت زدائی، ایجاد اشتغال، توسعه اقتصادی و معیشتی مردم منطقه خواهد شد.
استاندار با تشکر از سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان و مدیریت بنیاد علوی به منظور قرار گرفتن شهرستان لنده به عنوان پایلوت محرومیت زدائی و طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی در این استان، افزود: همه توان و تلاشمان را به کار می بندیم تا این طرح با موفقیت اجراء و به سرانجام برسد و گامی برای رفع محرومیت، توسعه و رشد دیگر مناطق و کل استان باشد.
احمدی با اشاره به اینکه، محرومیت و مشکلات در مناطق مختلف این استان زیاد بوده و انتظار این است که بطور فراگیر عمل شود، اظهار داشت: از این فرصت استفاده می کنیم و همه توان، ظرفیت ها را بکار می بندیم و تمام فکر، اندیشه و دغدغه مان در استان این خواهد بود که با  اراده و انگیزه پای کار برویم و این طرح را به کل استان تعمیم دهیم.

بنیاد مستضعفان در لنده

احمدی ابراز داشت: در شهرستان لنده علاوه بر اختصاص بودجه استانی، دستگاه های اجرائی استان با تمام توان بنیاد را برای پیشبرد تحقق این امر یاری می کنند.

رئیس بنیاد مستضعفان کشورهم گفت: طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی شهرستان لنده به بنیاد علوی که زیرمجموعه بنیاد مستضعفان است واگذار شده و با مدیریت این بنیاد به اجراء در خواهد آمد.
سعیدی کیا به مسئله اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری و موضوع محرومیت زدائی که از برنامه ها و اهداف اصلی این بنیاد است، اشاره کرد و افزود: انتخاب شهرستان لنده به عنوان پایلوت گامی مهم برای توسعه این شهرستان در جهت محرومیت زدائی و رفع مشکلات معیشتی خود بود.
وی اظهار داشت: از آنجائی که دکتر احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با جدیت و بطور مداوم پیگیر اجرای این طرح است، ما هم با حضور مسئولین ارشد و کارشناسان این بنیاد با سفر به کهگیلویه وبویراحمد با حضور مدیران استانی و شهرستانی با هدف ایجاد هماهنگی لازم برای اجرای طرح هستیم.
سعیدی کیا تصریح کرد: در این سفر به شهرستان لنده  در بازدید میدانی از نزدیک با مزیت ها و توانمندی های منطقه  آشنا شدیم و نحوه آغاز و اجرای طرح مورد بررسی نهائی قرار گرفت.
رئیس بنیاد مستضعفان کشور یادآور شد: مدیریت کشوری این طرح در شهرستان لنده مشخص شد و مهندسین مشاور این بنیاد هم متناسب با مزیت ها و فرصت های سرمایه گذاری که در این شهرستان وجود دارد، برنامه ریزی لازم را به عمل می آورند.
به گفته سعیدی کیا، این طرح در قالب یک پروسه زمانی به مدت چهار سال انجام می شود و در این مدت برروی درآمد، اشتغال و معیشت مردم تاثیر خوبی خواهد گذاشت.
فرماندار شهرستان لنده هم گفت: از زمانی که موضوع پایلوت اقتصادی شهرستان لنده مطرح شد، هم مردم و هم مدیران مربوطه استانی و مسئولان شهرستانی با آمادگی کامل برای هرگونه همکاری و سرمایه گذاری در اجرای طرح با این بنیاد در آمادگی کامل به سر می برند.
کریمی نژاد افزود: برای شروع به کار این بنیاد زمین و ساختمان جهت واگذاری و استقرار شرکت فراهم شده است.
وی تصریح کرد: مزیت ها و فرصت ها هم در این شهرستان احصاء شده است که در اختیار بنیاد علوی و مشاورین این بنیاد قرار گرفت.
فرماندار لنده، کشاورزی، صنایع دستی، معادن و حوزه فرهنگی را بخش های مد نظر فعالیت حوزه بنیاد علوی در شهرستان لنده برشمرد.
به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، مردم به شدت به عملکرد بنیاد مستضعفان کشور و بنیاد علوی چشم دوختند تا ببینند آیا این بار وعده‌های امیدبخش حوزه اقتصاد و اشتغال در این استان محروم عملیاتی می‌شوند؟
انتهای پیام/د