پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در یک تذکر به‌جا، گفت که حتی در تسهیلات رونق هم عدالت شهرستانی رعایت نشده است؛ او خواستار ارائه گزارش شفاف بانک‌ها و مدیران متولی از پرداخت‌ها در شهرستان‌های این استان شد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، ابراهیم کشاورز در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بعد از آنکه گزارش داریوش دیودیده، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت را در بحث پرداخت تسهیلات رونق تولید و خروج واحدهای تولیدی از رکود، شنید، در اعتراضی منطقی و علمی به این موضوع خطاب به آقای دیودیده و استاندار گفت که چرا سهمیه تسهیلات این طرح در کهگیلویه و بویراحمد را تفکیک شهرستانی نمی‌کنید؟

او با بیان اینکه انتظار داشتم، استاندار ریزبین ما روی این موضوع حساسیت به خرج می‌داد و حداقل از مدیران متولی و مدیران بانک‌ها مطالبه می‌کرد که گزارشی از پرداخت‌های طرح رونق تولید در شعب شهرستانی را هم ارائه کنند تا معلوم شود که این تسهیلات کم‌بهره و اثربخش را کجاها تزریق کردیم؟

او گفت که همه شهرستان‌های این استان باید صاحب فرصت‌های عادلانه در استفاده از تسهیلات طرح رونق تولید باشند چرا که آنچه خروجی تصمیمات ما در این حوزه باشد، عملکرد همه ما است و قطعا باید پاسخگو باشیم.

کشاورز توضیح داد: عملکرد ما نباید به گونه‌ای باشد که شائبه بی‌توجهی به منطقه خاصی را تداعی کند بلکه باید عدالت جغرافیایی در همه زمینه‌ها به ویژه رونق تولید مدنظر باشد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه حتی فرصت‌های تولید و اشتغال را هم بد تعریف کردند، ادامه داد که این کارنامه همه ما است و آنچه من تذکر دادم با منظور خاصی نبوده و شهرستان خاصی مقصود من نیست.

به گزارش ریواس جنوب، استاندار کهگیلویه و بویراحمد این تذکر مدیرکل اقتصاد و دارایی را وارد و به‌جا دانست و گفت که هر چند تسهیلات طرح رونق برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگانی است که داوطلبانه، خودشان متقاضی دریافت تسهیلات می‌شوند اما این نکته مهمی است و من در گزارشات بعدی به آن توجه خواهم کرد.

علی‌محمد احمدی، بعد از آن یکی از بانک‌ها را به صورت تصادفی انتخاب کرد و گزارش ریز پرداخت تسهیلات آن را در شهرستان‌ها بررسی و به صحت دغدغه مدیرکل امور اقتصاد و دارایی رسید.

استاندار البته قبل از آنکه ابراهیم کشاورز میکرفونش را روشن کرد و گفت که من یک سؤال از آقای استاندار و دیودیده دارم، به مزاح گفت که از من سؤال سخت نپرسید؛ شما از دیودیده بپرسید! (خنده حضار)

لازم به توضیح است که تسهیلات طرح رونق تولید، وام‌های کم‌بهره و مدت‌داری هستند که واحدهای مشکل‌دار و راکد را مجددا فعال می‌کند؛ بررسی‌ها نشان می‌دهد که شهرک‌های صنعتی شهرستان‌های کهگیلویه، لنده، بهمئی و چرام (نیمی از استان) در یک منطقه خاص کمترین بهره را از این فرصت طلایی برای ایجاد اشتغال و تولید برده است و این موضوع نگران کننده است.

انتهای پیام/بنام-ک