پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بارها از زبان حتی مقامات ارشد این استان شنیده شده که چرا کهگیلویه را با صفت “بزرگ” معرفی می‌کنند اما واقعیت این است که فلسفه این نام‌گذاری چیز دیگری است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، قبل از این حوزه انتخابیه کهگیلویه شامل شهرستان‌های بهمئی، چرام، لنده و خود کهگیلویه و همه با همین نام بودند که رفته رفته و با تأسیس شهرستان‌های جدید هر کدام نام مجزایی پیدا کردند.

بعد از آن برای آنکه این حوزه انتخابیه را به اختصار معرفی کنند و شامل همه این شهرستان‌ها هم باشد، آن را کهگیلویه بزرگ خواندند به این معنی که منطقه بزرگی که کهگیلویه نام دارد و شامل چهار شهرستان است.

برخی مردم و حتی مقامات ارشد این استان فکر می‌کنند که کهگیلویه را با صفت “بزرگی” به معنی ارزش و جایگاه خطاب می‌کنند به طوری که یکی از عالی‌ترین مقامات این استان چند روز پیش گفته بود که حالا هر چه هم عدل هاشمی-نماینده مردم- بگوید کهگیلویه بزرگ، این منطقه بزرگ نمی‌شود تا اینکه برای توسعه آن قدم اساسی برداشته شود؛ این مقامات تلویحا به بزرگ نامیدن کهگیلویه با این سوبرداشت اعتراض دارند و آن را نوعی منطقه‌گرایی تلقی می‌کنند در حالی که معنی بزرگ به معنی کهگیلویه قدیم شامل چهار شهرستان و با هدف اختصار در نام بردن از همه شهرستان‌های اقماری به کار می‌رود.

انتهای پیام/ بنام-ک