پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در یک خبر خوب گفت که مجوز اخذ اعتبار یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی برای ۲ پروژه بزرگ اتصال یاسوج به آزادراه شیراز به اصقهان و اتصال شهرستان لنده به تشان استان خوزستان صادر شده است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی‌محمد علیمردانی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان برنامه ششم ۲۲۹ کیلومتر بزرگراه در این استان احداث می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد از پیگیری‌های لازم برای تبدیل اعتبارات استانی ۸۰ درصد پروژه‌های راه روستایی به اعتبارات ملی و نیز پیگیری برای اخذ مجوز اعتبار یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی برای دو پروژه بزرگ راهسازی شامل اتصال یاسوج به آزادراه شیراز-اصفهان و اتصال شهرستان لنده به تشان استان خوزستان خبر داد.

آزاد‌راه اصفهان – شیراز با طول ۳۷۰ کیلومتر کریدور مرکزی ایران را متحول می‌کند که اتصال استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان مسیر استراتژیک جنوب ایران می‌تواند یکی از مهم‌ترین پروژه‌های حوزه راه باشد.

فاز نخست این پروژه که در ۲۱۰ کیلومتر ساخته می‌شود از سپیدان آغاز شده و با عبور از تنگ‌خیاره، دشت بیضا و مشرق یاسوج، شیراز را به اصفهان متصل می‌کند. این پروژه ک با عبور از مسیری جدید دو استان محوری مرکز کشور یعنی اصفهان و شیراز را به یکدیگر متصل می‌کند که طی آن طول مسیر ۱۳۴ کیلومتر و زمان طی شدن آن ۱۰۰ دقیقه کاهش پیدا می‌کند.

آزادراه اصفهان شیراز

انتهای پیام/د