پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

وقتی مدیرکل ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد خبر تعطیلی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد را در روز یکشنبه داد خیلی ها غافلگیر شده بودند.اما وقتی که صبح روز یکشنبه را دیدند که چقدر گرد وخاک فضای شهر را گرفته بود از تصمیم گرفته شده راضی بودند.

به گزارش ریواس جنوب شنبه شب بود که توسط علی وفایی مقدم، مدیرکل بحران استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام شده است که به دلیل گرد و خاک و غلظت آلاینده ها مدارس ۶ شهرهای استان تعطیل است. تصمیمی که چون جهت حفظ سلامتی دانش آموزان گرفته شد قابل تحسین بود.
هر چند ممکن است عده ای در این بین خرده بگیرند که به درس و مدرسه لطمه زده می شود اما به فرض به خطر افتادن سلامتی حتی یک دانش اموز، اتخاذ چنین تصمیمی صحیح بنظر می رسید.
اما در کنار تصمیم صحیحی که ستاد بحران استان و شهرستان های استان گرفتند عدم اطلاع رسانی به موقع بعضی مسؤولان ادارات باعث سردرگمی اولیا، دانش آموزان ومعلمان شده است.
تقریبا اوایل شب شنبه بود که وفایی مقدم، مدیرکل بحران استان تصمیمات اتخاذ شده در ستاد بحران را از طریق یک مصاحبه اطلاع رسانی کرده ولی بعضی از مدیران ادارات آموزش و پرورش بدلیل نداشتن روابط قوی با مدیران دیگر نهادها و همچنین نداشتن رابطه صحیح و مفید با رسانه ها نسبت به اطلاع رسانی از تصمیم گرفته شده مبنی بر تعطیلی مدارس اقدام فوری نکردند و باعث سردرگمی دانش آموزان و اولیا تا پاسی از شب شدند.
این بی اطلاعی بعضی از مسولان تا جایی بوده که با وجود گذشت ساعاتی از اتخاذ تصمیم ستاد بحران مبنی بر تعطیلی مدارس، اما باز در اقدامی جالب معلمان و اولیا را به گوش دادن به اخبار ساعت ۲۲و ۴۵ شبکه دنا برای در جریان قرار گرفتن تعطیلی مدارس پاس می دادند.
این ضعف بعضی از مسولان به حدی برای تعدادی از دانش آموزان و اولیا و حتی معلمان دلخورکننده بود که آنها به علت در جریان قرار نگرفتن از وضعیت تعطیلی مدارس همانند روزهای قبل به مدارس خود رفتند که با در بسته مواجه شدند.
گرچه گسترش ابزارهای ارتباط جمعی این چنین خلاهای مدیران را پوشش می دهد اما می طلبد که مدیران در چنین مواقعی نسبت به اطلاع رسانی به موقع فعال تر باشند تا تردید افراد درگیر در موضوع زود تر حل گردد.