پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

زیرسازی کوچه‌ها و معابر روستای هزار نفری قیام در شهرستان لنده بعد از ۳ سال انتظار برای آسفالت، مستهلک شدند تا گرد و خاک بدقولی‌های نماینده مردم این منطقه که خود را سرباز آبادانی روستاها می‌خواند، به حلق مردمی برود که هم اعتمادشان را از دست دادند و هم شاهد بر باد رفتن ۷۰۰ میلیون ریال از اعتبارات بیت‌المال هستند.

به گزارش ریواس جنوب از لنده، پس از گذشت ۳سال از انجام زیرسازی،آسفالت معابر و کوچه های روستای قیام همچنان در  ابهام است؛ به طوری که عملیات زیرسازی با هزینه‌های زیاد در حال خراب شدن هست و گرد و خاک معابر سهم مردم و ماسه و گل ولای حاصل از این زیرسازی سهم کانال هایی است که باید با هزینه همین مردم و زحمات دهیاران تمیز شوند.

زیر سازی کوچه ها و معابر روستای قیام سه سال پیش انجام شده و قرار بوده که چند روز بعد آسفالت آن نیز شروع شود ولی پس از این همه مدت هنوز محقق نشده است.

این روزها در اکثر شهرها وقتی حرف از عمران و آبادی به میان می آید اولین چیزی که مطرح می شود آسفالت کوچه ها و معابر است و نقش بسزایی در زیبایی روستا دارد.

انجام نشدن پروژه آسفالت معابر و کوچه های روستای قیام باعث شده است که کام مردم تلخ شود و گردوخاک حاصل از تردد نیز باعث اذیت شدن ساکنین شود،باید طرح های اینچنینی در زمانی آغاز شود که تکمیل آنها نیز نزدیک باشد.

متاسفانه در این سال های اخیر مسئولان شهرستان لنده همواره وعده آسفالت کوچه ها و معابر را داده اند که متاسفانه تحقق نیافته و در طی این ۲سال تقریبا بخش عظیمی از زیرسازی از بین رفته و هر روز نیز خراب‌تر می‌شود، به راستی چه کسی جوابگوی این هدررفت هزینه(نزدیک به۷۰میلیون تومان) از بیت المال هست؟ چه کسی جوابگوی اعتماد از دست رفته مردم قیام هست؟

روستای قیام لنده

نماینده محترم مجلس، آقای عدل هاشمی در مهر ماه سال۹۵با آب و تاب فراوان و تبلیغات رسانه ای فراوان اعلام کرد که ۱۵هزار تن قیر برای آسفالت روستاهای شهرستان‌های ۴گانه اختصاص یافت ولی بعد از  ۱/۵سال خبری از آن نشد.

شهرستان لنده برای آسفالت روستاهای بزرگ خود که زیرسازی آنها انجام شده(قیام،مال ملا،سراسیاب و…) نیاز به حدود ۲۵۰تن قیر دارد و این میزان کمتر از یک درصد قیری است که نماینده محترم آن را در بوق و کرنا کرده بود و قرار بود مهرماه ۹۵ حواله آن را به بنیاد مسکن تحویل دهد.

با توجه به حضور نماینده محترم در کمیسیون انرژی و قول های ایشان، امیدواریم وی به قول خود مبنی بر سرباز خوب برای روستانشینان را عملی کند تا بیش از آن شرمنده مردم نشود.

روستای قیام به دلیل موقعیت خاصی که دارد یک روستای مهاجر پذیر است و انتظار هست مسئولان شهرستان لنده با جدیت به مشکلاتشان از جمله انجام آسفالت کوچه ها و معابر رسیدگی کنند، همچنین باید توجه کرد که مردم ولی نعمت و روستانشینان سرمایه های اصلی ما هستند و باید عمران و آبادی در روستاها را با جدیت بیشتری پیگیری و خدمات مورد نیاز روستائیان را در اختیار آنها قرار دهیم تا از مهاجرت آنان به حاشیه شهر جلوگیری شود.

انتهای پیام/ احسان رضاپور عضو شورای اسلامی دهستان قیام