پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

گردهمایی محققین معین منطقه ۲ کشور به میزبانی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، روز ۲۵ بهمن در یاسوج برگزار می‌شود تا مغزهای کشاورزی کشور به جهش علمی شدن کشاورزی این استان، کمک کنند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، عباس صلاحی اردکانی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: این گردهمایی برای نخستین بار  با حضور استان‌های فارس، اصفهان، هرمزگان، بوشهر، چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار می‌شود.

صلاحی اردکانی

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد زمان برگزاری این گردهمایی علمی را ۲۵ بهمن اعلام کرد و افزود: ۲۵۰ محقق معین منطقه ۲ کشور، رؤسای ۶ سازمان جهاد کشاورزی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور و معاونین وی، رؤسای ۱۲ مؤسسه تحقیقاتی کشور، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، کارشناسان و مسئولین مراکز جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه در این گردهمایی حضور خواهند داشت.

صلاحی اردکانی ادامه داد: این گردهمایی یک روزه و از ساعت ۸ و نیم صبح تا ۱۸ عصر در سالن استاد عسکریان دانشگاه یاسوج، ادامه خواهد داشت.

افتتاح هنرستان کار و دانش آیت‌الله ملک‌حسینی و افتتاح مرکز مأمورسرای مرکز تحقیقات از دیگر برنامه‌های مهم این روز اعلام شد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، عباس صلاحی اردکانی،  رئیس منطقه ۲ کشور است که در دورانی که او این مسئولیت را بر عهده گرفته، تحرک و نشاط علمی قابل قبولی بر حوزه تحقیقات این منطقه از کشور با حضور استان‌های صاحب‌نامی چون اصفهان و فارس، حاکم شده است.

پیش‌بینی می‌شود، برگزاری این گردهمایی در جهش کشاورزی این استان به سمت علمی شدن، نقش مؤثری را ایفا کند.

انتهای پیام/بنام-ک