پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

با حضور استاندار فارس سه طرح صنعتی و تولیدی با اعتباري بالغ بر ۴۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در منطقه ويژه اقتصادي شيراز به بهره‌برداري رسيد.

بهره‌برداری از سه طرح صنعتی و تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی شيراز با حضور استاندار فارس

 به گزارش خبرنگار ریواس جنوب، واحدهای تولیدی نخ جراحی و کالاهای پرمصرف پزشکی، ورق‌های کامپوزیت و سیستم‌های تهویه مطبوع و عایق‌های برقی از جمله پروژه‌های افتتاحی امروز دوشنبه ۱۶ بهمن بوده است.

در این مراسم خط تولید انواع نخ جراحی جذبی و غیر جذبی با ظرفیت تولید سالانه ۱۲ میلیون عدد انواع نخ جراحی و اعتبار ۴۴ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

شرکت ممتاز طب سینا پارس که در تولید سه نوع کالای پرمصرف پزشکی ازجمله انواع نخ جراحی، سافت‌سرم تزریقی و لوله‌های خونگیری (ونوجکت) فعالیت دارد، تولیدکننده این محصول پزشکی است.

این واحد تولیدی در حال حاضر با مدیرعاملی و سرمایه‌گذار دکتر علی نیک‌عهد با یک‌چهارم ظرفیت تولید خود فعالیت دارد که زمینه‌ی اشتغال ۴۰ نفر را ایجاد کرده است.

فاز نخست این واحد تولیدی خردادماه امسال به بهره‌برداری رسیده بود.

پیش‌بینی می‌شود با تکمیل فازهای اول تا سوم ممتاز طب سینا پارس، ظرفیت ایجاد ۱۵۰ نفر شغل دیگر فراهم شود.

همچنین فاز دوم تولید انواع ورق‌های کامپوزیت با ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار و ۹۰ نفر اشتغالزایی افتتاح شد.

به گفته استاندار فارس کارخانه پرمیوم باند که ۵۰ درصد از بازار ورق کامپوزیت در کشور را داراست در حال حاضر ۲۰۰ فرصت شغلی ایجاد کرده اما در دو طرح توسعه سوم و چهارم نیز زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر دیگر را فراهم خواهد کرد.

خط تولید انواع سیستم های تهویه مطبوع با ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰ دستگاه هواساز، دو هزار دستگاه چیلر و ۵۰۰ دستگاه پکیج بامی نیز با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۰ نفر به بهره برداری رسید.

امروز عملیات اجرایی تولید انواع عایق‌های برقی نیز توسط استاندار فارس به زمین زده شد که برای اجرای این طرح ۳۲ میلیارد ریال پیش بینی شده است و زمینه اشتغالزایی برای ۴۰۰ نفر را فراهم می کند .

انتهای پیام/ ابوذر رضایی- کوار