پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 غلام‌محمد زارعی نخستین نماینده‌ای بود که در حضور وزیر نفت در شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد حرف‌هایش را به مرد نفتی ایران زد؛ او گفت که درست است نفت سر سفره مردم نیامد اما در دیار من گازرسانی و خدمت به مردم متفاوت از همیشه مورد توجه وزارت نفت قرار گرفت؛ او از بلاتکلیفی میادین نفتی و گازی یاسوج گفت و خواستار ادامه حمایت بیژن زنگنه از پتروشیمی بویراحمد شد؛ زارعی گازرسانی به منطقه ۱۸ هزار نفری زیلایی را هم در حضور وزیر مطرح کرد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج،در روزی که باز هم عدل هاشمی‌پور، نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در کنج جلسه نشسته بود و همین موضوع هم باعث کنایه و اعتراف‌معنی‌دار او شد، نماینده مردم بویراحمد و دنا چند خواسته مهم موکلینش را از وزیر نفت مطالبه کرد.

عدل‌هاشمی‌پور در این نشست خطاب به وزیر نفت گفت که آقای وزیر  نمی‌دانم چرا در همه جلسات  من در یک “کنج” هستم، در جلسه‌ای که معاون اول رئیس جمهور هم آمد همین جا را به من دادند؛ بدانید که در استان هم در یک کنج هستیم؛ ما را بیشتر دریابید.

در ادامه آن، غلام‌محمد زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا با این جمله که دوستی خوبی بین ما نمایندگان این استان برقرار است و کسی نمی‌تواند ما را به قهر بکشاند وارد بحث شد و گفت: وقتی در حوزه نفت و گاز با بحران هایی روبرو بودیم جناب آقای زنگنه، مرد بحران به میدان آمد و برای اولین بار بود یکی از انتظارات رهبر معظم انقلاب و مردم شریف ایران مبنی بر بهره برداری از میادین مشترک نفتی عملیاتی شد و برای اولین بار برداشت ما در میادین مشترک نفتی بیش از رقیبان شد.

به گزارش بویر، نماینده بویراحمد و دنا گفت: بعد از شعارهایی که گفتند نفت را بر سر سفره مردم می آوریم و نیاوردند اینجا گاز به مردم رسید، توسعه مناطق محروم شهرستان های بویراحمد و دنا مورد توجه وزارت نفت قرار گرفت و متفاوت از همیشه به اینجا خدمات رسانی شد.

زارعی با اشاره به قابلیت های نفت و گاز شهرستان بویراحمد گفت: در مجاور یاسوج منطقه گازی مختار را داریم که میتواند زمینه اشتغالزایی و توسعه منطقه و استان را به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: میدان رشد هم میدان نفتی با مرکزیت بویراحمد است که بلاتکلیف مانده، از قابلیت خوب و ویژه ای برای بهره‌برداری نفت برخوردار است.

رئیس مجمع نمایندگان استان خطاب به زنگنه، بیان کرد: در خصوص پتروشیمی بویراحمد مساعدت لازم را داشتید، مجوزها صادر شد و الزامات راه اندازی این پروژه بزرگ فراهم شده است، که امیدواریم در ادامه نیز با مساعدت های جنابعالی بتوانیم از این طرح بزرگ اقتصادی برای توسعه و اشتغالزایی در استان بهره ببریم.

زارعی افزود: مناطق بویراحمد و دنا محروم و سردسیر هستند، یکی از مهم ترین خواسته های مردم به ویژه در روستاها توسعه گازرسانی است.

وی خاطر نشان کرد: منطقه زیلایی زیرساخت های بهداشتی، راه و مدرسه و موارد اینچنینی را دارد اما این مجموعه روستاهای ۱۸ هزار نفری علاقه مند هستند از نعمت گاز برخوردار شوند، مطالعات اولیه با دستور شما انجام شده اگر بتوان زمینه گازرسانی از خط لوله مسیر چهارمحال و بختیاری عملیاتی شود مشکل مردم حل میشود.

 

زارعی در پایان خاطرنشان نشان کرد: هدیه شما توسعه و تکمیل روند گازرسانی و در نهایت گرم شدن کانون خانواده هایی است که هنوز از نعمت گاز بهره مند نیستند.