پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به برخی فسادها و دزدی‌ها در جامعه گفت: اگر کسی زمینی را به صدها نفر می‌فروشد و یا کسی دزدی می‌کند، نگویید این چه اسلام و چه حکومتی است چرا که این‌ها ارتباطی با اسلام ندارند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از  تسنیم، حجت‌الاسلام سید علی صالح موسوی اعظم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یاسوج اظهار داشت: تقوی ملاک اصلی برتری انسان بوده و رنگ، نژاد، قبیله و طایفه جایگاهی ندارد.

وی با اشاره به اینکه ولایت خلق از آن پرودگار بوده و ولایت حی و قیوم هم ویژه باریتعالی است، عنوان کرد: ولایت سه دسته بوده که همگی متعلق به پروردگار عالم بوده و پروردگار متعال یک ولایت دیگر هم مختص خود دارد که واگذار نمودن شعور و غریزه به مخلوقات است.

موسوی اعظم با بیان اینکه آنچه پروردگار متعال فرموده را باید بدون چون و چرا بپذیریم، ادامه داد: در آیات ولایت بخوبی می‌توان فهمید که ولایت بعد از پیامبر(ص) بایستی بخوبی ادامه یابد.

وی دهه فجر را ایام‌ مبارک و مقدس دانست و افزود: متاسفانه برخی ارزش‌ها مانند احترام به بزرگان را لگدمال می‌کنیم و نباید جلوی بزرگان راه رفت و نباید حرف زد و احترام شان را حفظ کرد.

امام جمعه موقت یاسوج با بیان اینکه باید نعمات‌های پروردگار متعال را در سایه انقلاب تکرار کنیم ، تصریح کرد: خود بنده قبل از انقلاب ۱۴ روز در همین یاسوج ماندم و ماشین برای بردن ما به شیراز و قم گیرمان نمی‌آمد.

موسوی‌اعظم با بیان اینکه متاسفانه ناسپاسی‌ها و ناشکری‌ها زیاد شده و کفران نعمت، نعمت را می‌گیرد و حالا این کفران توسط مسئول باشد یا غیرمسوول ادامه داد: قبل از انقلاب پخت برنج برای یکبار هم نداشتیم اما الان نعمت ها فراوان است.

وی باتاکید براینکه برخی گناهان را حتی اگر توبه کنید خدا نمی‌پذیرد، ادامه داد: با آبرو و شرافت دیگران بازی کردن از این دست گناهان بوده و وقتی که فردی دزدی می‌کند نگویید این چه اسلامی است و بگویید این دزد است و البته اسلام را داریم بد تفسیر و تعبیر می‌کنیم.

امام جمعه موقت یاسوج با بیان اینکه طرف زمینی را به هزار نفر می‌فروشد و بعد می گویند چه اسلامی است؟ تصریح کرد: نباید این مسایل را به اسلام ربط داد.

موسوی اعظم با بیان اینکه اول عیب‌های خودمان را اصلاح کنیم، خاطرنشان کرد: حساب و کتاب‌های ما باید مشخص باشد و نباید بگونه‌ای باشد که مال مردم را بخوریم.

وی گفت: برخی اوقات فیش‌های نجومی آب و برق می‌آید و نمی‌دانیم این نجومی‌ها از کجا می آید و با خودمان می‌گوئیم که باید آنها را پرداخت کنم تا آبروی مان حفظ شود.

امام جمعه موقت یاسوج با تاکید بر اینکه این مردم شهید ندادند که بیخبال انقلاب خود باشند، افزود: باید دعا کنیم که نیازمند رو زدن به آدم های ضعیف نباشیم وگرنه همه ما باهم باید ارتباط داشته باشیم.

موسوی اعظم با تاکید براینکه باید در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور گسترده داشته باشیم، اظهارداشت: شهدای ما از اینکه وزیر و وزرا بسمت مال اندوزی و دنیاپرستی بروند نگرانند.

امام جمعه موقت یاسوج گفت: حضرت ولی عصر(عج) صاحب این انقلاب بوده و این انقلاب را از بلایا نگه می‌دارد.

انتهای پیام/ د