پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

آیین افتتاح پروژه گاز در چاروسا و در دهستان جاورده با حضور استاندار، رییس کمیسسون انرژی مجلس، نماینده کهگگیلویه بزرگ، فرماندار، مدیر عامل گازاستان، مدیران کل و مسولان محلی برگزار شد.

سپردن وظیفه مهم و فوری به شرکت گاز شهرستان کهگیلویه،انتقاد از آمار و ارقام دادن مدیران، تشکر خاص از وزیر نفت، رایگان کردن نصب کنتورهای مردم، درک نداری و دست خالی بودن مردم این مناطق از مهمترین اظهارات نماینده کهگیلویه بزرگ در جمع مردم دهستان جاورده در بخش چاروسا بود.

به گزارش ریواس جنوب نماینده کهگیلویه بررگ در این افتتاح در صحبت هایی داغ و البته شیرین افتتاح گاز در چاروسا را یکی از آرزوهای خود بیان داشت و گفت: خداوندا خودت می دانی که یکی از منتها آرزوهای من این بود که مشعل گاز در دشمن زیاری، جاورده، قلعه ریسی، دیشموک و روستاهای تابعه روزی روشن گردد.

عدل هاشمی افزود: خداوندا تو خودت میدانی که اگر نبود خرد جمعی اگر نبود کار تیمی اگر نبود همت انقلابی مردم اگر نبود تلاش دهیاران و شوراها و ریش سفیدان و زمین داران هیچ وقت این مشعل روشن نمی شد.

هاشمی با تشکر از فرماندار کهگیلویه و تمام کسانی که در این راه همکاری کردند ادامه داد: از تلاش های امام جمعه شهر قلعه ریسی که خیلی ها به او خرده می گرفتند که چرا بحث گاز و جاده وغیرو را مطرح میکنید ولی بعنوان زبان معنوی مردم تلاش کرد تشکر میکنم.

وی ضمن تشکر ویژه از زنگنه وزیر نفت، خطاب به حسنوند رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و استاندار گفت: سال ۹۴ زمانیکه این پروژه کلید خورد حتی یک لوله هم به این مناطق نیامده بود و ما مجبور شدیم چاره اندیشی کنیم.
هاشمی گفت: رفتم با مدیرعامل گاز یک جلسه گذاشتم و گفتم اگر قرار باشد به این شکل و هر سال دو کیلومتر کار شود تا ۲۰ سال اینده گاز به دیشموک نخواهد رسید.
نماینده کهگیلویه بزرگ در ادامه تاکید کرد: یک نامه به آقای زنگنه نوشتیم و ایشان به شدت استقبال کردند و مجوز مناقصه را دادند و مناقصه برگزار شد و یک پیمانکار قوی برنده شد بطوریکه بالای ۳۰ تیم در مسیر در حال کار هستند که گویا عملیات کربلای ۵ و عملیات والفجر ۸ است و هر وقت به این مناطق می آمدیم این نیروها و ماشین آلات در حال کار هستند که جای تشکر فراوان هم از وزیر نفت و آقای عراقی داریم و هم از این نیروهایی که مرتب در حال کار هستند.
نماینده کهگیلویه در مجلس گفت: خدا را شکر میکنیم که امروز شرکت ملی گاز، گاز را تا این نقطه آوردند و از امروز وظیفه شرکت گاز شهرستان است که باید مدیریت کند و شروع به نصب علمک ها و کنتورها بکند.
اما ادامه ی صحبت های عدل هاشمی پور حامل یک خبر خوش دیگر در ایین افتتاح گاز که خودش شیرینی های زیادی برای مردم داشت، بوده است.
هاشمی پور در خواسته ای که شاید حتی یک نفر هم از مردم چاروسا و دیشموک چنین فکری را انتظار عملی شدنش را نداشتند از آقای حسنوند، رئیس کمیسیون انرژی مجلس خواست که با توجه به فقیر بودن مردم این مناطق نسبت به مجانی نصب کردن کنتور گاز مردم همکاری کنند.

هاشمی پور که اظهارات امروزش بشدت به دل مردم نشسته بود تصریح کرد: اقای حسنوند و جناب استاندار بدانید مردم این مناطق علی رغمی که مردمی انقلابی، شجاع، صبور و با فرهنگ هستند و با تمام توان پشت انقلاب و رهبری ایستاندند ولی جای تاسف دارد که امروز مجبورم بگویم ۵۲ درصد حوزه انتخابیه من تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند.
هاشمی با انتقاد از اینکه ما فقط عشق می کنیم که یه آمار و ارقامی بدهیم که این تعداد درصد تحت پوشش مثلا بهزیستی هستند افزود: متاسفانه ما ایطور بار آمدیم و باید از این فضا خارج شویم و کمک به مردم کنیم.
هاشمی افزود: من میدانم که این مردم از حیث مسائل اقتصادی چقدر مشکل دارند و چقدر در تنگنا هستند، خطاب به مهمان کشوری این جلسه تاکید کرد: من خودم بچه عشایر هستم و میدانم که باوجودیکه گاز را به این منطقه آوردیم ولی خیلی از این خانه ها همچنان گازدار نمیشوند چون پول ندارند که کنتور را بخرند.

هاشمی افزود: دولت باید طبق قانون هایی که بوده به مناطقی که گاز ندارند یارانه آن را می دادند اما حالا که ندادند از شما استدعا دارم که این یارانه ی نداده آنها را همینک برای خرید کنتور آنها در نظر بگیرید.
این تقاضای مداوم نماینده کهگیلویه به سخنرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز کشیده بود که احمدی نیز از تلاش خود برای عملی کردن این خواسته نماینده خبر داد و افزود که با راه های قانونی که هست این امیدواری را داریم که شیرینی مردم را با پرداخت پول برای خرید کنتور تلخ نکنیم.
اما این پایان ماجرا نبود و خوشحالی مردم در پایان سخنرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و وقتی که احمدی برای نشستن جنب رییس کمیسیون انرژی مجلس به پایین آمده بود تکمیل شد.
استاندار بعد ازگفت وگویی کوتاه با هاشمی و حسنوند مجددا به پشت تریبون رفت و از قول قطعی حسنوند برای رایگان کردن نصب کنتور گاز مردم خبرداد که با تشویق بیش از حد مردم روبرو شد تا خواسته و تلاشی دیگر از نماینده کهگیلویه بزرگ به صورت آنلاین عملی شود.
نماینده کهگیلویه در پایان این افتتاح اظهار امیدواری کرد: تا یکماه دیگر گاز چاروسا و بعد از آن دیشموک جمع آوری میشود جوری که تا برج سه یا چهار سفره گاز این مناطق جمع و سراغ کارهای بزرگتر اشتغال زا برویم.
انتهای پیام: عظیم بنام