پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مرحله شهرستانی طرح دادرس در شهرستان کهگیلویه برگزار شد.
به گزارش ریواس جنوب عادل رهبریان گفت:  در این المپیاد در شهرستان کهگیلویه تعداد ۳۷۵ دانش آموز در قالب ۱۸ مدرسه شامل ۹ تیم دختران و ۹ تیم پسران شرکت کردند که بعد از رقابت با یکدیگر دو تیم به مرحله استانی راه یافتند.
رییس جمعیت هلال احمر کهگیلویه ادامه داد: از مجموع تیم های شرکت کرده در مرحله شهرستانی، ۲ تیم دبیرستان پسرانه نمونه جوادیه و دبیرستان دخترانه فروغ حائز بالاترین امتیاز شدند که این دو تیم به مرحله استانی المپیاد راه یافتند.
رهبریان افزود:  طرح دادرس در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در ۱۸ واحد آموزشی دوره اول متوسطه با هدف توسعه و ترویج مهارت های خود امدادی در شهرستان کهگیلویه اجرا شد و در این برنامه دانش آموزان با قرارگیری در تیم های امدادی ۱۴ نفره با موضوعاتی از قبیل پناه گیری و خروج ایمن-ارزیابی و کنترل علائم حیاتی- احیای قلبی و ریوی- حمل مصدوم-اطفاء حریق-شکستگی و آتل بندی – خونریزی و پانسمان، بانداژ- شکستگی، آتل بندی و اسکان اضطراری آشنا و آموزش های لازم را فرا گرفتند.

رهبریان در پایان افزود: مرحله استانی این المپیاد در اوایل سال ۹۷ برگزار و تیم های برتر به مرحله کشوری راه پیدا خواهند کرد.