پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پنج طرح صنعتی، عمرانی و بهداشتی در شهرستان‌های نی‌ریز و استهبان در استان فارس به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ریواس جنوب، امروز شنبه در نهمین روز از دهه فجر دو پروژه در شهرستان استهبان و سه پروژه در شهرستان نی‌ریز به دستان معاون عمرانی استاندار فارس و نماینده مردم این دو شهرستان در مجلس، افتتاح شد.

بهره‌برداری از پروژه مخزن ۲هزار متر مکعبی شهر استهبان یکی از این پروژه‌ها بود که به منظور رفع مشکل کم‌آبی غرب این شهر در مدت پنج ماه و با اعتبار ۱۲/۷میلیارد ریال توسط شرکت آب منطقه‌ای فارس احداث شده است.

 ** با کاهش ۷۹ درصدی بارش‌ها، باید بحران کم‌آبی را جدی بگیریم

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس در این مراسم، خدمات دولت تدبیر و امید را شایان توجه توصیف کرد و گفت: خدمات گسترده‌ی دولت در شهرها و روستاهای استان در جهت رفع محرومیت‌ها، حل مشکلات و توسعه زیرساخت‌ها بوده است.

عنایت‌الله رحیمی با اشاره به کاهش ۷۹ درصدی بارش نسبت به طول دوره آماری، از مسئولین مرتبط با این حوزه درخواست کرد که با مدیریت مصرف آب در بخش‌های مختلف، بحران کم‌آبی را جدی گرفته و خود را آماده جلوگیری از وقوع یک فاجعه کنند.

او عرصه کشاورزی را که مصرف‌کننده ۹۲ درصد آب کشور است، ازجمله مهمترین زمینه‌هایی دانست که باید صرفه‌جویی آب در آن با جدیت مدنظر قرار گیرد.

** ورود قریب‌الوقوع خیرین به عرصه‌های عمرانی فارس

شهرستان نی‌ریز نیز امروز شاهد افتتاح چند پروژه‌ی صنعتی، آموزشی و عمرانی با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان بود.

کارخانه کنسنتانتره کرومیت با سرمایه‌گذاری مستقیم بخش خصوصی داخلی و خارجی، گازرسانی به کوره‌های آجرپزی، کارخانه سنگبری اتوماتیک و آموزشگاه دخترانه خیرساز از جمله این پروژه‌ها بود.

معاون عمرانی استاندار فارس در این مراسم، تلاش مسئولین شهرستان نی‌ریز و کارگروه رفع موانع تولید را در تسهیل جذب سرمایه‌گذاران را مثمر ثمر توصیف کرد و گفت: این تلاش‌ها زمینه‌ساز گذر صنایع استان فارس از بحران بوده است.

رحیمی همچنین کاهش نرخ بیکاری در حد کمتر از میانگین کشوری و راه‌اندازی کارخانه‌های جدید را از جمله دستاوردهای ارزشمند این کارگروه و تلاش مسئولان استان در جهت رونق کسب و کار عنوان کرد.

او در پایان خیّرین حوزه‌های مختلف فارس از جمله خیرین مدرسه‌ساز را به‌عنوان الگویی شایسته‌ی تقدیر در کشور معرفی کرد و از ورود قریب‌الوقوع خیرین به عرصه‌های عمرانی استان از جمله ساخت راه‌ها و بزرگراه‌ها خبر داد.

انتهای پیام/ سجاد بنام