پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشستی آزاد با رسانه‌ها  و در پاسخ به سؤالات آنان به مسائلی پیرامون، کم شدن تشرهایش به مدیران، تأثیرپذیری زیاد از نمایندگان، ملاقات نداشتن با مردم، تغییر ندادن مدیران، احتمال انصراف از استانداری و ثبت‌نام در انتخابات مجلس، توزیع اعتبارات به نفع یک شهرستان خاص، طایفه‌گرایی برخی مدیران، تحقیر استاندار قبلی، رازهای انتخاب معاونین استانداری، سیاستش پیرامون حمایت از افشاگری‌های رسانه‌ها و تصمیم بر انتصاب چند مدیر غیربومی اشاره کرد.

 

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نخستین نشست خبری خود با اهالی رسانه، به سؤالی در مورد کم شدن تند و تیزی‌های او با مدیران گفت که بنا ندارم مدیران را زیر سؤال ببرم، بنای دعوا و چالش هم ندارم اما ااینکه گفته شود فلانی کوتاه آمده است، هرگز اینگونه نیست؛ خبرنگارانی که مرتب در جلسات هستند می‌دانند من روی کار مردم بسیار جدی هستم و کوتاه نیامدم.

علی‌محمد احمدی افزود که نقاط قوت و ضعف مدیران دستم آمده ولی اینکه هنوز تغییر ندادیم، از همان ابتدا هم گفتم من ۶ ماه زمان نیاز دارم تا مدیران را ارزیابی کنم؛ بالاخره مدیرانی که باید تغییر کنند، وزیر دارند و نیاز به هماهنگی است هر چند ارتباط خوبی با وزرا دارم و هرجا نیاز به تغییر باشد به تدریج انجام خواهد شد.

شما رسانه‌ها این را بداند که تشرهایی که من به برخی مدیران می‌زنم هر چند تفسیر می‌شوند که به مدیر وابسته با فلان نماینده بوده یا نبوده اما بدون دلیل نیستند؛ شما می‌دانید که من مرتبا” آدم می‌فرستم به ادارات، بازدید سرزده دارم و به مدیران هم مأموریت‌هایی می‌دهم که بر اساس کارایی آنان گاها” به مدیری تشر می‌زنم اما اگر از این مرحله بگذرد تصمیم به تغییر می‌گیرم.

فردی را به یکی از ادارات فرستادم او برگشت و به من گزارش داد که در آن اداره هیچ کارمندی نبود اما چند ارباب رجوع در حیاط آن داشتند سیگار می‌کشیدند و منتظر کارمندان بودند؛ نگو که همین‌ها خودشان کارمند آن اداره بودند؛ خوب قطعا این مدیران سزاوار تشر و نهیب هستند.

بارها بوده که بدون هیچ مدیری با نور چراغ خودرویم پروژه‌ای را دیدم؛ تشکر و تشر هر دو در برنامه من است و این رویه را ادامه می‌دهم.

او در مورد استخدام‌های فله‌ای و واگذاری بدون مناقصه برخی پروژه‌ها نیز گفت که مقصر چنین کارهایی خود شما خبرنگاران و مدیران هستید؛ از آن دست کارهایی است که کار فرهنگی لازم دارد و آن هم کار شما خبرنگاران است البته نهادهای نظارتی هم بدون اغماض باید ورود کنند؛ من از اعمال قانون نهادهای نظارتی نه تنها ناراحت نمی‌شوم بلکه خوشحال هم می‌شوم اما باد سیاست تشویق هم در کار نهادهای نظارتی باشد و آن را جدی‌تر از تنبیه بگیریم.

او گفت که ۹۹ درصد مدیران بچه‌های همین استان هستند و این چیزها از بیرون نیامده و شما رسانه‌ها تخلفات را حتی اگر برادر شما را هم استخدام کردند، رسانه‌ای کنید.

من تا الان ۲ مدیر از بیرون آوردم و شاید سه یا چهار مدیر دیگر هم از بیرون بیاورم اما بقیه ۱۹۲ مدیر دیگر بچه‌های خودتان است.

احمدی، به خبرنگاران تضمین داد که رسانه‌ها در افشای تخلفات خیالشان از بابت استاندار راحت باشد، نه تنها ناراحت نمی‌شوم بلکه حمایت هم می‌کنم.

او در پاسخ به سؤال دیگری در مورد توزیع اعتبارات هم گفت که من حواسم به توزیع عادلانه اعتبارات استانی هست اما این نکته مهمی است که اگر مدیری، نماینده‌ای رفته و تلاش کرده در تهران پولی برای موضوعی گرفته است، باید از او حمایت کنیم و خوشحال هم باشیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به سؤالی در مورد سخت بودن ارتباطات مردم با او و برگزار نشدن ملاقات‌های عمومی علی‌رغم اظهاراتش در برنامه سراسری شبکه یک که گفته بود اعتقادم این است که هرجا پروتکل امنیتی اجبار نکرده، باید بدون محافظ به میان مردم برویم و ارتباط ما با مردم عجین و راحت باشد هم پاسخ داد و توضیح داد که من در آن برنامه بدون محافظ رفتم و این برای مجری برنامه جالب بود که من این پاسخ را به او دادم اما شما نگاه کنید من صبح تا غروب با مردم هستم و کمتر به اتاقم می‌روم.

واقعا دارم وقت می‌گذارم اما قبول کنید وقت دادن‌ها و ملاقات‌ها باید روی حساب و کتاب باشد؛ ملا من الان دو ساعت و نیم با شما خبرنگاران هستم مگر می‌شود مجددا به هر ۳۰ نفر شما وقت خصوصی دهم، اجازه بدهید به امورات مردم برسیم.

سامانه‌هایی در سایت استانداری هست که از طریق آن مردم می‌توانند ارتباط داشته باشند اما هرجا که پیشنهادی دلسوزانه باشد استقبال می‌کنم و دست هر کس که پیشنهادی عمومی داشته باشد را می‌بوسم؛ برای کارهای انفرادی و تک تک نباید وقت کلی مردم را گرفت و به این مسائل رسید.

بعد از این نوبت به سؤالات متعددی پیرامون انتصاب مدیران و نقش نمایندگان در عزل و نصب‌ها رسید که استاندار مبسوط به آن پاسخ داد.

خداوند را شاهد می‌گیرم در انتصاب مدیران هیچ ملاحظه جغرافیایی ندارم اما در مورد نمایندگان، مگر آنها نمانده مردم نیستند؟ اگر معتقدید باید برای مردم حرمت قائل شوم برای نماینده آنها هم باید حرمت قائل شوم.

من نماینده دولتم و آنها نماینده مردم، دیدگاه و نظرات نماینده همان نظرات مردمی است که آنها را نماینده کرده لذا من نظر این عزیزان را می‌گیرم و البته نظر همه صاحب‌نظران و نخبگان از جمله رسانه‌ها را می‌گیرم اما خداوند را سوگند می‌خوردم که تصمیم نهایی و جمع‌بندی آخر را خودم می‌کنم و تا به نتیجه نرسم که انتخاب درستی انجام شده، اقدامی نمی‌کنم.

من با نمایندگان مردم رفیق هستم و در بسیاری امور با آنها مشورت می‌کنم؛ پیشنهادات خوب آنها را عملی می‌کنم و هرجا هم صلاح نباشد به راحتی به آنها “نه” می‌گویم و بارها این کار را هم کردم.

او گفت که در مورد معاونینم هم همین رویه را داشتم؛ آقای فیلی که یک مدیر شناخته شده در بین وزرا و معاونین عمرانی آنهاست و ترازش ملی است، می‌ماند دو معاون دیگر که اصرار بر گزینه بومی داشتم، دست روی هر کس می‌گذاشتم مگر نه این است که یا سردسیری است یا گرمسیری، یا نیروی فلان نماینده است یا بهمانی! پس راهی برای گریز از این اتهامات نیست اما معتقدیم بهترین‌ها را انتخاب کردم.

آقای گوهرگانی حدود ۱۰ رقیب داشت اما انصافا” در جلسات به این نتیجه رسیدم که مدیری توانمند است؛ او کشاورزی را در این استان با موفقیت مدیریت کرده که درون آن هم صنعت است هم آب و هم تاریخ و توسعه روستا، بنابراین او صاحب تجربه بود و بر همه حوزه‌ها تسلط بسیار خوبی دارد.

اولویت ما در این استان بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی است؛ همین الان ۹۰ درصد تسهیلات ما در بخش کشاورزی و در بخش روستایی  است و شما کی را می‌شناسید که از گوهرگانی مسلط‌‌تر و روستاشناس‌تر باشد؟

والله اگر کسی را توانمندتر از وی سراغ داشتم بدون درنگ می‌آوردم؛ او موقعیت‌های زیادی در مسئولیت‌های مهمتر داشته اما پایبند به این مردم و این استان بوده و مانده است برای خدمت به دیارش.

نظری هم همین‌طور، ملاک من کسی بود که حداقل ۱۰ جلسه شورای تأمین رفته باشد، او سابقه کار سیاسی خوبی دارد و مناسب برای این مسئولیت بود؛ در واقع هر سه معاون من در حوزه کاری خود متخصص هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سؤالی در مورد تحقیر مدیران گذشته – سید موسی خادمی- توضیح داد: همه گذشتگان برادران و نور چشم من هستند و برای آنها احترام زیادی دارم و هیچ‌گاه مدیران قبل از خودم را تحقیر نکردم اما برخی قلم‌های مسموم که نمی‌فهمند نمی‌دانم چه کنم.

او گفت که فقط شیوه کار من با قبلی‌ها فرق دارد و من در کارم جدی هستم و معتقدم مدیران قبلی هم زحمات قابل توجهی برای این استان کشیدند.

او در مورد نگاه قومی و طایفه‌ای برخی مدیران هم گفت که هر انسان و هر مدیری متعلق به یک طایفه و یک قوم است اما هیچ مدیری حق ندارد از طایفه‌اش بگوید و به آن دامن بزند و یا تصمیمی را تحت تأثیر این موضوع بگیرد که به هیچ عنوان از آن نمی‌گذرم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به سؤال حاشیه‌ای در مورد احتمال نامزد شدنش در انتخابات مجلس در استان ایلام هم گفت که فعلا که هیچ تصمیمی نگرفتم، هنوز دو سال باقی مانده و آنهایی که من را می‌شناسند می‌دانند در روز ثبت‌نام تصمیم می‌گیرم.

احمدی تأکید کرد تا روزی که در این استان هستم با تمام انرژی می‌دوم، کار می‌کنم و برنامه‌ها را جلو می‌برم.

او به مزاح هم گفت که نمی‌دانم آنهایی که این مسائل را طرح می‌کنند نمی‌دانم می‌خواهند اینجا از شر من راحت شوند یا کسی آنجا منتظر ما است.

احمدی در پایان یادآور شد که بازوانم در معاونت‌ها تکمیل شده و کارها جدی‌تر از قبل دنبال می‌شود؛ او از افتتاح چند طرح مهم بعد از دهه فجر و در یک فضای خلوت خبر داد و گفت که در بودجه ۹۷ برای راه‌آهن اقلید به یاسوج از پروژه‌های مهم برای مردم، اعتبار گذاشتند و میانگین تخت‌های بیمارستانی به زودی از میانگین کشوری جلوتر زده و به استانداردهای جهانی نزدیک می‌شود.

انتهای پیام/ بنام-ک