پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: سامانه ای بارشی شب گذشته از غرب وارد کشور شد که با نفوذ آن برف، باران و باد کشور را فرا می گیرد.

به گزارش ریواس جنوب مسعود حقیقت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: این سامانه امروز مناطقی از شمال غرب شامل آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان، لرستان، دامنه های زاگرس مرکزی، چهارمحال و بختیاری، همدان، شمال خوزستان، البرز مرکزی به ویژه در استان های قزوین، البرز ، تهران و قسمت هایی از سمنان و به تدریج نوار شمالی و مناطقی از شمال شرق کشور را در بر می گیرد.

وی اظهار کرد: این سامانه بارش باران، برف و وزش باد شدید را در بسیاری از مناطق یاد شده به همراه دارد.
حقیقت ادامه داد: فردا سه شنبه این سامانه در استان های ذکر شده تقویت می شود و علاوه بر این استان ها، دامنه های جنوبی زاگرس مانند شمال استان فارس، کهگیلویه و بویر احمد، بخش هایی از استان خوزستان به ویژه شرق این استان، بخش هایی از مرکز کشور به ویژه غرب استان اصفهان را در بر می گیرد.

وی گفت: این سامانه تا ظهر چهارشنبه در این مناطق فعال است و از بعد ازظهر چهارشنبه به تدریج از میزان بارش ها در نیمه غربی کشور کاسته می شود و تمرکز بارش ها بیشتر بر نوار شمالی و شمال شرق کشور خواهد بود، یعنی سامانه به سمت شرق گسترش می یابد که می تواند در مناطق جنوبی تر با رعد و برق نیز همراه باشد.
حقیقت افزود: انتظار می رود این سامانه روز پنج شنبه به طور کلی از شمال شرق کشور خارج شود و مجددا یک سامانه دیگر به کشور نفوذ می کند که در روزهای بعد درباره آن صحبت خواهیم کرد.

وی گفت: امروز با توجه به وزش باد شدید جنوبی، در استان های گیلان و اردبیل افزایش دما را پیش بینی کردیم، فردا در نیمه جنوبی و شرقی کشور و روز چهارشنبه در بیشتر مناطق کشور سرعت وزش باد شدید است که مسافران، دامداران و کشاورزان تمهیدات لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/د