پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های نوروزی اتوبوس در استان فارس از فردا ۲۴ بهمن‌ماه آغاز می‌شود و تا ۱۸ اسفندماه ۹۶ ادامه خواهد داشت.

 به گزارش ریواس جنوب و بر اساس اعلام علی یزدانی معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس، فروش بلیت‌های پیش‌خرید شده، از روز بیستم اسفند به بعد به دو شیوه اینترنتی و دفاتر فروش بلیت در سطح شهر و پایانه‌ها، انجام خواهد شد.

سایت‌های www.mosaferyar.ir و www.payaneh.ir برای تهیه بلیت‌های اینترنتی به شهروندان معرفی شده است.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس در گفتگو با ایرنا اظهار کرد: تقاضای ما از شهروندان این است که تا حد ممکن قبل از انجام سفر اقدام به تهیه بلیت کنند و با برنامه ریزی قبلی و در دست داشتن بلیت وارد پایانه ها شوند.

یزدانی گفت: اقدام به‌موقع شهروندان برای تهیه بلیت، به دست‌اندکاران این اداره‌کل برای برنامه‌ریزی بهتر با هدف عرضه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان، کمک می‌کند.

معاون اداره‌کل راهداری حمل و نقل جاده‌ای فارس بیان داشت: بازرسان این اداره کل در تمام پایانه های این استان مستقر و آماده پاسخگویی به پرسش ها و رسیدگی به شکایت ها و درخواست های شهروندان هستند.

او اظهار کرد: سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۳ نیز آماده دریافت نظرها، پیشنهادها، انتقادها و شکایت های شهروندان است.

یزدانی افزود: یک فرم نظر سنجی نیز در بین مسافران توزیع می شود که تکمیل آن می تواند ما را در عرضه خدمات هرچه بهتر و رفع مشکلات و کاستی های احتمالی، یاری دهد.

بر پایه اظهارات این مقام مسئول، شمار ناوگان حمل و نقل مسافر این استان پنج هزار دستگاه شامل یک هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس، یک هزار و ۶۵۰ دستگاه سواری و دو هزار و ۱۵۰ دستگاه مینی‌بوس است.

این ناوگان حمل و نقل مسافر استان فارس قابلیت جابه‌جایی یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در ایام تعطیلات نوروز را برخوردار هستند.

طرح نوروزی در استان فارس از ۲۳ اسفند ۹۶ تا پانزدهم فروردین ۹۷ اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/ سحر محمدزاده