پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲ هزار انشعاب غیرمجاز آب آشامیدنی از ابتدای امسال تاکنون در این استان شناسایی و جمع آوری و همه آنها تبدیل به انشعاب مجاز شده است؛ کارهای فرهنگی این شرکت در زمینه عدم استفاده از آب پشت کنتوری و غیرمجاز از مهم‌ترین علل این اقدام قابل توجه بوده است.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد، سید علی لدنی نژاد اظهار داشت: تمامی ۲ هزار  انشعاب غیرمجاز آب آشامیدنی به مجاز تبدیل شدند.

وی افزود: سه سال اخیر حدود ۱۰ هزار انشعاب و یا شیر غیرمجاز آب آشامیدنی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی و جمع آوری شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در این مدت حدود ۶ هزار انشعاب غیرمجاز فاضلاب نیز در استان ساماندهی و به مجاز تبدیل شد.

لدنی نژاد عنوان کرد: نصب و استفاده مشترکان کهگیلویه و بویراحمد از انشعاب غیرمجاز فاضلاب و آب مشکلات متعددی از جمله هدر روی آب آشامیدنی را ایجاد می کند.

وی ابراز داشت: تقویت تیم اتفاقات آب و شناسایی و جمع ‌آوری انشعاب های غیرمجاز فاضلاب و آب آشامیدنی از اقدام های مهم شرکت آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد برای کاهش هدر روی آب در استان است.

لدنی نژاد گفت: ابتدای امسال تاکنون برنامه های متنوع فرهنگی و تبلیغی توسط شرکت آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد برای هشدار در مورد پدیده ناپسند استفاده از انشعاب های غیرمجاز فاضلاب و آب آشامیدنی در این استان انجام شده است.

وی اظهار داشت: طول شبکه جمع‌ آوری فاضلاب ۱۷ شهر کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۲۹۰ کیلومتر است.

لدنی نژاد طول شبکه توزیع آب آشامیدنی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد را یک هزار و ۴۱۲ کیلومتر اعلام کرد.

 

به گزارش ریواس جنوب، کارهای فرهنگی این شرکت در زمینه عدم استفاده از آب پشت کنتوری و غیرمجاز که در به ویژه از ابتدای امسال در دستور کار بوده، از مهم‌ترین علل تبدیل ۲ هزار انشعاب غیرمجاز آب به انشعاب مجاز و قانونی به حساب می‌آید.

انتهای پیام/د