پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح داراب-بندرعباس در ورودی شهر داراب با حضور استاندار فارس و برخی مقام‌های اجرایی استان فارس آغاز شد.

به گزارش ریواس جنوب و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی، استاندار فارس در مراسم آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح داراب-بندرعباس، از مسئولان راه و شهرسازی خواست که به دلیل موقعیت استراتژیک این تقاطع، برای سرعت بخشیدن به روند اجرایی آن پروژه تلاش کنند.

اسماعیل تبادار همچنین بر لزوم بهبود وضعیت محور ارتباطی فسا داراب بندرعباس تأکید کرد.

او با اشاره به تلاش‌های دولت تدبیر و امید برای توسعه‌ی زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای، گفت: استان فارس به ۲۳۰۰ کیلومتر بزرگراه نیاز دارد که تاکنون ۱۳۰۰ کیلومتر از این نیاز عملیاتی شده است.

** ۱۲ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز تقاطع غیرهمسطح داراب

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس نیز گفت: تقاطع ورودی داراب از سمت بندرعباس در انتهای جنوب شرقی شبکه ترافیک شهر داراب و در محل ورودی شهر از سمت بندرعباس احداث می شود.

فیروز تکاور اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه را ۱۲۰ میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: در این پروژه حجم خاکبرداری ۱۲۶ هزار مترمکعب، حجم خاکریزی ۳۰ هزار و ۲۲۲ مترمکعب، پی کنی ۱۱۶ هزار متر مکعب و حجم بتن ریزی ۱۶ هزار مترمکعب است و بالغ بر ۸۴۵ تن میلگرد باید در آن استفاده شود.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس اضافه کرد: طرح تقاطع به صورت دوسطحی با پل‌های روگذر به شکل لوپ گردشی برای دسترسی از شمال به شرق و غرب به شمال است.

انتهای پیام/ سجاد بنام