پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد  شب گدشته در ستاد بحران این استان گفت: روستای جدیدی که گفته می‌شود احتمالا هواپیما در این نقطه سقوط کرده است، روستای نٌغل اعلام شده است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، سید علی وفایی مقدم افزود:چندین خلبانی که در این مسیر پرواز داشتند و منطقه را می‌شناختند، مورد مشورت قرار گرفتند و مکان احتمالی سقوط را حدس زدند.

ستاد بحران

اعضای ستاد بر رعایت موارد زیر تأکید کردند؛

🔹 ضرورت آمادگی برای انتقال اجساد و استفاده از تجربیات استان لرستان در حادثه جان باختن کوهنوردان
🔹کنترل احتمالی آتش‌سوزی و جلوگیری از سوختن اجساد
🔹آماده باش سردخانه‌های استان و نگه‌داری اجساد
🔹آماده باش یک قاضی ویژه کشیک برای صدور مجوز دفن اجساد
🔹مهیای همه مهمانسراهای ادارات برای پذیرش خانواده‌های داغداران

دکتر امینی مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد از امدادگران خواسته است در صورت پیدا شدن پیکر جان باختگان، حمل اجساد را به تیم‌های تخصصی بسپارند و با کدگذاری، از پراکندگی تکه‌های احتمالی اجساد به منظور شناسایی راحت‌تر هویت جان باختگان، پرهیز کنند.

فرماندار بویراحمد گفته است که متأسفانه برخی مدیران شهرستانی ما بدون اطلاعات مصاحبه می‌دهند و اذهان عمومی را مشوش می‌کنند؛ او گفته است که این مدیر به خبرنگاران گفته است که این استان فقط ۳ دستگاه بی‌سیم دارد که آدم تعجب می‌کند از این کارها! مگر می‌شود؟ همه مدیران مرتبط بی‌سیم در اختیار دارند و هیچ مشکلی از این بابت نیست.
این مدیر مجددا به خبرنگاران گفت که بی‌سیم هست اما شارژ ندارند! هیچ مقام غیرمسئولی نباید مصاحبه دهد.

یاری، معاون پشتیبانی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از آمادگی برای تعطلی مدارس و در اختیار دادن ظرفیت‌ها به کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان خبر داد.

انتهای پیام/بنام-ک