پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 وزیر راه و شهرسازی بعد از بازدید میدانی از محل احتمالی حادثه هوایی هواپیمای تهران به یاسوج در ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد حاضر شد تا حاصل بررسی‌هایش را جمع‌بندی کند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، عباس آخوندی در ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: داشتم آماده میشدم که برای افتتاح فرودگاه یاسوج به اینجا بیایم ولی متأسفانه در این شرایط غم‌بار آمدم

وزیر راه و شهرسازی افزود: تا این لحظه بررسی ها نشان می‌دهد در مقدمات این پرواز هیچ جای ایرادی نیست و هیچ گزارش غیرطبیعی به من داده نشده و واقعا همه چیز مبهم است که چرا این حادثه رخ داده است؟

او گفت که در شرایط سخت تحریم ها، سرپا نگه داشتن صنعت هوانوردی کار سختی است و همه اجزای این صنعت با تحریم ها لطمه دیدند اما به گونه‌ای مدیریت و تلاش شد که مشکلی نباشد.

در این ۴ سال روی صنعت هوانوردی متمرکز شدیم و در همین تنگناها تلاش های زیادی داشتیم، این صنعت بیشترین توسعه را ایجاد می‌کند؛ نسبت به ایمنی پروازها بسیار حساس بودیم و اکنون باید ببینیم این حادثه با وجود این همه حساسیت‌ها چرا رخ داده است؟

آخوندی با اشاره به نگرانی‌های خود و همکارانش از این حادثه، تصریح کرد:  از مردم و رسانه ها انتظار دارم که اظهارنظر غیرکارشناسی نداشته باشند و شک نکنند که
سازمان هواپیمایی کشور بدون وابستگی علل حادثه را بدون اغماض بررسی می‌کند و نفعی در اینکه بخواهد چیزی مخفی شود، ندارد و مردم هیچ نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

 سازمان هواپیمایی و ستاد بررسی سانحه کاملا مستقل است و انحرافی در نتیجه بررسی‌ها و علل این حادثه نخواهد بود.

وزیر راه در ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: همکاران من در این استان وظیفه دارند به تک تک این خانواده سر بزنند و با آنها گفت و گو و هر ابهامی و مشکلی دارند، رسیدگی و رفع شوند و من این را از استاندار انتظار دارم.

وی توضیح داد: هر اطلاعاتی در این زمینه باشد بدون سانسور به مردم خواهیم گفت و تا آخر در کنار مردم عزیز کهگیلویه و بویراحمد و مدیران آنها خواهیم بود و آنها را تنها نمی‌گذاریم.

وزیر راه یادآور شد: کمبودی در مسیر امدادرسانی نیست ولی تقاضای چند فروند هلی‌کوپتر دیگر را دادم تا با توجه به وضعیت خاص منطقه، بتوانیم جستجوی بهتر و سریع‌تری داشته باشیم
جلسه ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد دقایقی پیش به اتمام رسید.

انتهای پیام/ بنام-ک