پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس، مدیرعامل آب و فاضلاب شیراز، شهردار صدرا و مدیرعامل شرکت عمران صدرا از طرح‌های در دست اجرای تصفیه‌خانه‌های شهر صدرا بازدید کردند.

بازدید عنایت‌اله رحیمی معاون استاندار فارس و مقامات استانی و شهری از پروژه‌های فاضلاب شهر صدرا

 به گزارش خبرنگار ریواس جنوب، معاون عمرانی استاندار فارس در حاشیه این بازدید که چهارشنبه انجام شد، وجود سیستم تصفیه‌خانه برای شهر صدرا را بسیار ضروری خواند و گفت: شهر جدیدی که هم‌اکنون بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده و در بازه‌ی زمانی نه‌چندان طولانی احتمالاً تا ۴۵۰ هزار نفر افزایش جمعیت خواهد داشت، نیازمند وجود سیستم‌های مجهز آب و فاضلاب است.

عنایت‌اله رحیمی از مقامات ارشد استان و شهر صدرا خواست که در تکمیل و راه‌اندازی هر چه سریعتر این تصفیه‌خانه‌ها تلاش کنند.

او اعتبار تخصیص‌یافته به دو پروژه‌ی غرب و شرق صدرا را هر کدام ۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد و ظرفیت تصفیه هر واحد را نیز ۸۰ هزار نفر بر آورد کرد.

به گفته‌ی رحیمی احداث تصفیه‌خانه‌ی شرق صدرا می‌تواند رفع مشکل دفع فاضلاب، استفاده صحیح از پس‌آب و بازچرخانی آن در فضای سبز این شهر جدید را در پی داشته باشد.

این مقام مسئول با اشاره به رشد همه‌جانبه شهر صدرا و افزایش جمعیت در این شهر اظهار امیدواری کرد که با تامین اعتبار لازم و همکاری دستگاه‌های اجرایی، احداث تصفیه‌خانه شرق صدرا با سرعت خوبی انجام گیرد.

بنا بر اعلام رحیمی، پیشرفت طرح تصفیه‌خانه شرق صدرا تاکنون ۵۰ درصد است و عملیات تصفیه‌خانه لوکال غرب صدرا توسط شرکت عمران صدرا نیز با تأمین اعتبار پنج میلیارد تومانی شروع شده است.

وی زمان اتمام ساخت تصفیه‌خانه لوکال غرب را اواخر سال ۹۷ پیش‌بینی کرد و گفت: این تصفیه‌خانه که در غرب صدرا ایجاد می‌شود توان پوشش ۶ هزار نفر و تصفیه‌خانه بزرگ غرب که هم ‌اکنون مراحل تملک اراضی آن به اتمام رسیده و در مرحله انتخاب پیمانکار می‌باشد ۸۰هزار نفر را دارد.

انتهای پیام/ سحر محمدزاده