پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد نخستین مدیری بود که بدون شعار دادن توخالی پای کار آمد و با دل کندن از لذت تصدی‌گری دولتی، حدود پنج پروژه و اردوگاه تفریحی خود را به بخش خصوصی واگذار کرد.

 

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، بالاخره در استان کهگیلویه و بویراحمد که از شروع سال تحت عنوان سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بحث واگذاری پروژه‌ها و طرح‌های دولتی به مردم مطرح بود در روزهای پایانی سال، محمود باقری نخستین مدیری بود که عملا به این فرمان مقام معظم رهبری و دولت دوازدهم پاسخ مثبت داد و در عمل چند اردوگاه تفریحی خود ار با عقد قرارداد به بخش خصوصی داد.

او یک لیوان چای را سر کشید و با اعلام این گزارش امیدبخش، سنگ زیرین کاری جدید را در این استان بنا نهاد.

واقعیت این است که مقاومت عجیبی در بین مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد برای واگذار کردن پروژه ها به مردم و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی وجود دارد که اصلا مایل نیستند، دایره قدرت و اختیارات آنها محدود شود.

این عملکرد مثبت اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قدردانی ویژه معاون امور اقتصادی استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را در پی داشت تا عملیاتی شدن این وعده مهم دولت، امیدها را برای ایجاد اشتغال بیشتر، کاهش تصدی‌گری و حجم دولت و اداره اقتصاد به دست خود مردم بیشتر کند.

بالاخره فارغ از اینکه آیا این طرح واگذاری پروژه‌های دولت به مردم یک طرح حساب شده و همیشگی است یا مثل بسیاری از برنامه‌ها در این مملکت فقط یکسال و دوسال در دستور کار است اما نام محمود باقری به عنوان نخستین مدیری که در عمل این سیاست را اجرا کرد، ثبت شد.

اردوگاه تنگ گنجه‌ای، تنگ تامرادی، باغ فردوس و چند نقطه گردشگری دیگر مواردی هستند که به بخش خصوصی واگذار شدند و مناطق گردشگری چون کوهگل، پارک جنگلی و چندین مورد دیگر نیز آماده واگذاری به مردم است.

روندی که اگر ادامه پیدا کند، گردشگری این استان به هدفش نزدیک‌تر می‌شود و جایگاهش را در ایجاد شغل و درآمد پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/بنام-ک