پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

یکی از مشکلات اساسی که دانش آموزان مناطق چاروسا و دیشموک در روز امتحان کنکور دارند مسیر رفت و آمد به شهرستان دهدشت برای رسیدن به محل آزمون است.

باتوجه به اینکه زمان رسیدن دانش آموزان آخرین روستاهای این مناطق تاتشهر دهدشت بیش از سه ساعت است و دانش آموزان مجبورند از شب قبل در دهدشت مستقر بشوند، مشکلات زیادی برای این قشر از مردم چاروسا و دیشموک به وجود می اید.
علاوه بر مشکلات فوق، استرسی که این دانش آموزان برای اقامت در شب کنکور در دهدشت تحمل میکنند باعث افزایش استرس آنها میگردد.

شهرستان‌های چرام و لنده که به نسبت چاروسا و دیشموک به شهر دهدشت نزدیک تر هستند میزبانی محل برگزار آزمون را بر عهده دارند ولی مناطق چاروسا و دیشموک که ساعت ها از محل برگزاری آزمون فاصله دارند و آنطور که بخشدار دیشموک گفته تمهیدات لازم نیزاندیشیده شده است اما از این حق برخوردار نیستند.

در همین زمینه بخشدار دیشموک که معمولا مطالبه گر است و برای رساندن حرف مردم تابعه بخش خود و برطرف کردن مشکلات آنها ازاهیچ کوششی دریغ نمی کند از سازمان سنجش کشور خواست تا برای کنکور سراسری بخشهای چاروسا ودیشموک چاره اندیشی نماید.

به گزارش ریواس جنوب حسن امیریان درنامه ای خطاب به مهندس رحیمیان معاون امور آزمونهای سازمان سنجش کشور نوشت که آخرین روستاهای بخش دیشموک تا مرکز شهرستان کهگیلویه ۱۵۰کیلومتر مسافت دارد و دو بخش چاروسا ودیشموک روی هم نزدیک به ۱۰۰۰ نفر متقاضی کنکور سراسری دارند واین افراد به جهت اینکه حوزه امتحانی در این بخش ها وجود ندارد مجبور هستند تا جهت امتحان به مرکز شهرستان کهگیلویه بروند واین موضوع مشکلاتی رابه همراه دارد.

امیریان در بخش دیگری از نامه خود هزینه های تحمیل شده بواسطه بعد مسافت تامرکز شهرستان،احتمال تصادفات،دردسرهای سکونت قبل از شب امتحان را مهمترین مشکلات کنکوری های دو بخش چاروسا و دیشموک دانست و خواهان جدایی حوزه امتحانی از مرکز شهرستان کهگیلویه شده است.
وی در ادامه نوشت که زیرساختهای لازم جهت برگزاری امتحان کنکور در این دو بخش بویژه سالن امتحانات در شهر قلعه رییسی وجود دارد.
حسن امیریان در گفت و گو با خبرنگار ریواس جنوب گفت: پیگیریهای لازم از سوی این بخشداری انجام شده وآقایان دکتر رحیمی رییس دانشگاه یاسوج ومهندس باقری نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در استان بدنبال بررسی جدایی حوزه کنکور بخشها ی دیشموک وچاروسا از دهدشت هستند.
امیریان گفت امیدوارم با تحقق این موضوع زمینه رفاه بیشتر کنکوری های ۹۷فراهم گردد.