پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: علت فوت جانباختگان پرواز تهران- یاسوج سرمازدگی نبوده و تاکنون مشاهده نشده است.

به گزارش ریواس جنوب «کامروز امینی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد در خصوص علت فوت جانباختگان پرواز تهران- یاسوج افزود: تا کنون علت فوت تمام جانباختگان پرواز “تهران- یاسوج” ناشی از صدمات و شدت جراحات وارده سانحه هوایی بوده است.

وی اظهارکرد: با توجه به معاینات انجام شده پزشکی قانونی هیچ مورد مشاهده نشده که فوت ناشی از سرمازدگی مطرح باشد.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تاکنون ۶ محموله به پزشکی قانونی استان انتقال داده شد که کار کدگذاری و نمونه گیری این محموله ها انجام شد.

امینی تصریح کرد: کارت این محوله ها برای شناسایی و انجام آزمایشات ژنتیک به پزشکی قانونی استان فارس ارسال شد.

وی ادامه داد: ۹۵بافت انسانی مجزا از جانباختگان پرواز “تهران- یاسوج” تاکنون تحویل پزشکی قانونی استان شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: کارشناسان پزشکی قانونی آماده هستند در صورتی که محموله ای از مابقی بافت ها و بقایا برسد کار آزمایشات و نمونه برداری ها را انجام دهند.

امینی تاکید کرد: وقتی که کار جستجو و انتقال پیکرها تمام شد پزشکی قانونی هویت بقایا و بافت هایی که در اختیار دارد را اعلام خواهد کرد.

وی اضافه کرد: حجم و ابعاد بعضی از پیکرها نسبت به سایر بافت های انسانی تحویل داده شده کامل تر هستند که با هماهنگی و دستور قضایی و انجام فرآیند صدور جواز دفن طی روزهای آینده تحویل خانواده های آنها خواهد شد