پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان کهگیلویه از سقوط یک مرد در ارتفاعات کوه های شهر دهدشت و نجات جان آن پس از ۳ روز خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت؛حسین دژمان با بیان اینکه ظهر امروز تماسی مبنی بر پیدا شدن فردی در ارتفاعات کوه های دهدشت با مرکز پیام اورژانس دریافت شد، گفت: مصدوم پس از سقوط بیهوش شده که توسط یک چوپان در ارتفاعات کوه ها پیدا می شود و در پی اعلام این خبر بلافاصله یک دستگاه آمبولانس از پایگاه ۲ شهری به محل اعزام شد.

اورژانس ۱۱۵

وی عنوان کرد: مصدوم پس از انجام معاینات و ارزیابی های لازم توسط تکنسین های اورژانس، اقدامات درمانی مناسب انجام و به کمک تیم کمکی هلال احمر پس از طی مسافت ۳ کیلومتری تا آمبولانس، به بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت انتقال داده شد.

مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان کهگیلویه در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه حال عمومی مصدوم خوب گزارش شده است

 

قطع چهار انگشت جوان ۱۸ ساله در یاسوج

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از قطع شدن ۴ انگشت جوان ۱۸ساله ای که با چرخ گوشتی درحال کار بود در روستای اکبرآباد یاسوج خبر داد.

پوران فرد با بیان اینکه این قطع عضو امروز (چهارشنبه ۱۶اسفند ماه۹۶) در ساعت ۱۱ و۲۹ دقیقه به وقوع پیوست، گفت: چهار بند اول انگشت دست این جوان بر اثر بی دقتی و رعایت نکردن نکات ایمنی کار با دستگاه چرخ گوشت قطع شد.

وی عنوان کرد: با اعلام این خبر به مرکز پیام ۱۱۵ یاسوج، بلافاصله پایگاه ۳شهری اورژانس۱۱۵ به محل اعزام شد.

پوران فرد خاطر نشان کرد: تکنسین های اورژانس پس از انجام اقدامات مورد نیاز کنترل خونریزی و پانسمان، چهاربند انگشت  قطع شده را جهت ادامه درمان به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج انتقال دادند.

کشته شدن دو عابر پیاده در پی برخورد با پژو ۴۰۵ در تنگ مهریان

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از کشته شدن یک مادر و کودک در پی برخورد با خودرو پژو ۴۰۵ در تنگ مهریان یاسوج خبر داد.

پوران فرد با بیان اینکه این اتفاق در ساعت ۱۴ و۲۸ دقیقه امروز (چهارشنبه ۱۶اسفندماه ۹۶) به وقوع پیوست، گفت: بر اثر این حادثه خانمی ۳۵ ساله با کودک۱۸ ماهه خود که در حال گذر از خیابان بودند بر اثر برخورد با خودرو دچار تروما و ایست قلبی و تنفسی شدند که توسط تکنسین اورژانس تحت سی پی آر (احیای قلبی) قرار گرفتند.

وی ادامه داد: با اعلام این خبر به مرکز پیام۱۱۵، بلافاصله پایگاه شماره ۱و ۲ شهری به منطقه اعزام شدند.

پوران فرد ابراز داشت: بر اثر شدت ضربه، مادر و کودک دچار ایست قلبی شده بودند که بلافاصله تکنسین های اورژانس با معاینات اولیه متوجه عدم وجود علائم حیاتی در مادر و کودک شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان عنوان کرد: هر دو مصدوم با اقدامات احیایی و مانیتورینگ به بیمارستان شهید بهشتی انتقال داده شدند.

وی با اشاره به اینکه کودک در بخش آی سی یو و مادر در بخش اورژانس تحت مانتیورینگ قرار گرفتند، گفت: متاسفانه علارغم انجام اقدامات درمانی پرسنل برای نجات جان مادر و کودک، تلاش ها بی نتیجه بود.

انتهای پیام/ د