پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون پيشگيري از وقوع جرم دادگستري فارس با تاكيد بر اينكه كسي به دنبال حذف مراسم چهارشنبه پايان سال نيست، خاطرنشان كرد: مطالبه شادي و شادماني و برقراري نظم و امنيت عمومي هيچ تعارضي با يكديگر ندارند، بلكه لازم و ملزوم همديگر هستند.

 احمد رحمانيان در همايش شهر ايمن با اشاره به هجمه فرهنگي و نرم دشمنان در اتاق فكرهاي استكبار جهاني و صهيونيست‌ها، بيان كرد: بيش از بيست سال است كه رهبر انقلاب در اين باره هشدار داده و امروز هم پس از گذشت سالها همچنان شاهد ظهور و بروز همجمه‌هاي سازمان يافته‌تر هستيم كه چهارشنبه پايان سال هم يكي از اين موضوعات است.

وی افزود: اگر به دهه ٦٠ و ماقبل آن مراجعه كنيم، مشاهده خواهيم كرد كه مردم با شور و نشاط در مراسم‌هاي سنتي حضور پيدا مي‌كردند که امروز هم بایذ به احیای آن سنت‌ها اقدام کرد.

معاون پيشگيري از وقوع جرم دادگستري فارس با تصریح بر اینکه جامعه‌اي كه در آن شادي و نشاط نباشد، جامعه‌اي بيمار است، تاکید کرد:  شور و نشاط نبايد تنها مختص به يك گروه خاص باشد بلكه باید در فضايي توأم با آرامش عمومي و بدون احساس خطر براي ساير شهروندان انجام شود.

رحمانیان ادامه داد: همه ساله شاهد قرباني شدن افراد زيادي در جامعه در چهارشنبه پايان سال هستيم، در حالي كه همزمان با آغاز ايام نوروز است و همگان خوشحال هستند اما متاسفانه بروز تنش‌هايي در پايان سال باعث سلب شادي عده‌اي خواهد شد. از اين رو شادي و شادماني بايد در چارچوب موازين شرعي و عرفي انجام شود و تبديل به اخلال در نظم و امنيت عمومي نشود.

معاون دادگستری فارس با تاكيد بر ترويج فرهنگ اصيل ايراني اسلامي توسط سازمانهاي مردم نهاد، بيان كرد: اين تبليغ نبايد صرفا از سوي دستگاههاي فرهنگي انجام شود بلكه نقش اصلي در چهارشنبه پايان سال را خود مردم و سازمانهاي مردم نهاد دارند.

انتهای پیام/ ایسنا