پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

عملیات اجرایی شبکه جمع آوری و تصفیه خانهٔ فاضلاب شهر داراب در مراسمی با حضور وزیر نیرو، مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و استاندار فارس پنجشنبه هفدهم اسفند ۹۶ آغاز شد.

در این مراسم محمد علی قلندری رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آبفای استان فارس گفت: با سفر امروز وزیر نیرو، عملیات اجرایی تصفیه خانه‌های فاضلاب شهرهای داراب، آباده و سپیدان که از محل بانک توسعهٔ اسلامی تأمین اعتبار شده‌اند آغاز می‌شود.

قلندری بیان داشت: عملیات اجرایی فاز اول تصفیه خانهٔ فاضلاب شهر داراب با ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب در شبانه روز است که پساب تصفیه شده آن قابلیت استفاده در بخش کشاورزی و باغ را داراست.

وی ادامه داد:‌ اعتبار این طرح برابر با ۲۲۹٫۸ میلیارد ریال به اضافهٔ یک میلیون و ۹۵۶ هزار یورو است که با اجرای آن ۵۲ هزار نفر از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.

در این مراسم وزیر نیروگفت: مدیریت آب فقط مربوط به یک دستگاه نیست، همه مدیرانی که در دستگاه‌ها تأثیرگذار بر آب حضور دارند جزو مدیران این بخش هستند.

رضا اردکانیان افزود: هر زمان که موضوع آب را میان‌بخشی دیده باشیم سیاست‌ها درست بوده است اما هرگاه بخشی دیده‌ایم سیاست‌های ما خالی از اشکال نبوده است.

وی اظهار کرد:‌سدهای بزرگ سیلاب‌ها را کنترل کرده اما برخی با اشکال روبه ‌رو شده‌اند.

اردکانیان افزود: شیرین کردن آب دریا، کاهش پساب و هدررفت آب در شبکه‌ها و گسترش آبخیزداری از جمله راهکارهای مقابله با کم ‌آبی است.

داراب در ۲۲۵ کیلومتری شرق شیراز است.

انتهای پیام/ ایرنا