پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اظهار ناامیدی از تحقق پیش‌بینی‌ها در مورد رشد اقتصادی، می‌گوید که باید با اصلاح برخی از روش‌ها و ساختارهای نادرست، جلوی بدتر شدن وضع را بگیریم.

مسعود رضایی- نماینده مردم شیراز در مجلس

 به گزارش ریواس جنوب، مسعود رضایی با اشاره به برخی تحلیل‌های خوشبینانه برای رشد اقتصادی ۳ تا ۵ درصدی در سال پیش‌رو، اظهار داشت: برخلاف این تحلیل‌ها و حتی معیار قرار دادن رشد ۸ درصدی در برنامه ششم، اما بنده به تحققِ کفِ این پیش‌بینی‌ها هم امیدی ندارم.

وی با اذعان به اینکه ممکن است گفته شود که نماینده مردم در مجلس نباید ناامید باشد، تصریح کرد: در کنار امیدواری، باید واقع‌بین هم باشیم؛ واقعیت این است به لحاظ علمی در شرایط فعلی نمی‌توان منتظر تحولات غیرعادی در زمینه‌های اقتصادی باشیم.

رضایی ادامه داد: به عنوان مثال برای رسیدن به رشد ۸ درصدی اقتصاد باید ۹۶۰ هزار شغل ایجاد کنیم اما ببینیم در عمل چقدر شغل ایجاد شده است؟

وی افزود: البته باید بدانیم دست متولیان فعلی هم بسته است و ما حتی در تعاریف اولیه‌مان در برخی موضوعات هم اشکالات اساسی داریم.

این نماینده مجلس، سرمایه‌گذاری را یکی از لوازم رسیدن به رشد اقتصادی دانست و با طرح این این پرسش که کجا هستند این سرمایه‌گذاران؟، اضافه کرد: من فکر می‌کنم سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی ما در سال گذشته حتی منفی بود؛ ما در به در برای ورود سرمایه‌گذاران التماس می‌کنیم اما با این وضعیت چه کسی حاضر به سرمایه‌گذاری است؟

رضایی تصریح کرد: با این بروکراسی اداری و موانع متعدد فعلی، یقیناً سرمایه‌گذار جذب نخواهد شد؛ بلکه باید تغییر روش دهیم و ساختارهای‌مان را اصلاح کنیم تا اگر نمی‌توانیم منویات همه مردم را محقق کنیم حداقل با حفظ وضع موجود نگذاریم وضعیت از این بدتر شود!

نماینده مردم شیراز در مجلس در پایان تأکید کرد: با وجود تمام این مسائل، من امیدوارم که با تغییرات اساسی در عملکردها و رویکردها، با بهبود شرایط مردم شایسته‌ی کشورمان از این وضعیت خارج شوند.

انتهای پیام/ سجاد بنام