پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دنا، گفت: به‌ منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و به لحاظ آمادگی و اقتدار بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای در اجتماع، مانور سلامت نوروزی در این شهرستان اجرا شد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دنا، غلام حسن آراسته افزود: مانور شهرستانی طرح سلامت نوروزی، همزمان با سراسر کشور با حضور اکیپ‌های بازرسی شبکه بهداشت و درمان، اداره دامپزشکی، اتاق اصناف، آب و فاضلاب روستایی و با همکاری پلیس راهور در سطح شهر سی سخت اجرا شد.

آراسته ابراز داشت: برنامه مدیریت مهندسی بهداشت محیط در سلامت نوروزی، امسال از ۱۵ اسفند لغایت ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ با حضور فعال بازرسین بهداشت محیط روزانه از ۸ صبح تا ۸ شب در ساعات اداری و غیر اداری و روزهای تعطیل در شهرستان اجرا می‌شود.

شبکه بهداشت دنا

وی اولویت این طرح را با هدف نظارت بر مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی حساس دانست و ادامه داد: حفظ و ارتقای سطح سلامت همشهریان و مسافران نوروزی و ایمنی آب و مواد غذایی در سطح عرضه و به‌ منظور کاهش و کنترل بیماری‌های مرتبط با آب و مواد غذایی اجرا می‌شود.

آراسته اذعان نمود: در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه، این طرح با حضور ۱۰ نفر از بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای در سطح شهرستان در قالب ۵ تیم اجرا خواهد شد.

وی اظهار داشت: در طول اجرای برنامه، بازرسین در سراسر شهرستان به‌صورت مستمر در ساعات اداری و غیر اداری بر بهداشت محیط مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی نظارت کرده و پیگیری های لازم جهت رفع نواقص بهداشتی مشاهده‌ شده را انجام می‌دهند.

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دنا، تصریح کرد: نظارت بر بهداشت و سلامت آب آشامیدنی، بهداشت محیط شهری و بهداشت محل‌های اسکان مسافران نوروزی از دیگر اقدامات اجرایی در این طرح است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: همشهریان عزیز می‌توانند جهت پیگیری مشکلات و مسائل بهداشتی با سامانه تلفنی ۱۹۰ تماس بگیرند و بازرسین بهداشت محیط در اسرع وقت پیگیری و اقدامات لازم جهت رفع مشکل را انجام خواهند داد.

انتهای پیام/ حامد موسوی