پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار فارس گفت: کارخانه های پشم شیشه ایران و سیمان خرامه از شرکت های تحت پوشش شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، اسماعیل تبادار در سومین جلسه کشوری معرفی شرکت های قابل واگذاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) افزود: استفاده از توانمندی و اهلیت فعالان اقتصادی استان در واگذاری این مجموعه ها در راستای اشتغالزایی و رونق اقتصادی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

استاندار فارس سیاست مدیریت کنونی این استان را حفاظت و صیانت از اشتغال موجود، رونق صنایع و تقویت و توسعه آنها دانست و آمادگی کامل استان برای همراهی با سیاست های سازمان سرمایه گذاری تامین اجتماعی در راستای واگذاری مجموعه های وابسته و نیز فراهم کردن زمینه ایجاد صنایع جدید، قلمداد کرد.

تبادار با اشاره به اینکه در پروژه های اقتصادی شستا پیش از اینکه مشکلات مربوط به سرمایه، تکنولوژی و یا بازاریابی وجود داشته باشد، مشکل مدیریتی در راهبرد این مجموعه طرح ها برجسته‌تر است و واگذار کردن این پروژه‌ها به بخش خصوصی گام موثری در پویایی، اشتغال‌زایی و رونق آنها خواهد بود.

وی با اشاره به تجربه واگذاری مجموعه های تولیدی در استان فارس گفت: باید صلاحیت، اهلیت، تخصص، پشتوانه مالی و مدیریتی در واگذاری ها مورد توجه قرار گیرد.

استاندار فارس همچنین با تاکید بر پیگیری اقدامات شستا در استان فارس، تشکیل کارگروهی متشکل از اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، معاونت اقتصادی استانداری، صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه های مربوطه در این زمینه را خواستار شد.

وی افزود: این کارگروه در کنار مجموعه شستا به بررسی زوایای مختلف این واگذاری ها در استان فارس پرداخته و افراد دارای اهلیت را نیز معرفی خواهد کرد.

استاندار فارس همچنین در پیشنهادی به مدیران شستا از آنها خواست ابتدا طرح های سود ده را واگذار کرده و برای بهبود شرایط و اصلاح وضعیت مالی شرکت های زیان ده پیش از واگذاری در رابطه با اصلاح ساختار و سایر مسائلی که شرکت های یاد شده را به سود دهی برساند اقدام نموده و سپس اقدام به فروش سهام کنند.

تبادار از فعالان بخش خصوصی در استان فارس نیز خواست موضوع معرفی افراد توانمند برای واگذاری های یاد شده را بیش از پیش جدی بگیرند.

** گرفتاری شرکتی با بیش از نیم قرن سابقه

شرکت پشم شیشه ایران از سال ۱۳۴۳ در تهران و از سال ۱۳۵۷ در شهرک احمدآباد شیراز فعالیت خود را آغاز کرد و ظرفیت اسمی این کارخانه در شیراز ۹ هزار تن در سال و ظرفیت واقعی بیش از هشت هزار تن پشم شیشه در سال است.

این کارخانه در منطقه احمدآباد پشت باغ جنت شیراز واقع شده است.

شرکت سیمان فارس از نظر قدمت دومین کارخانه سیمان در استان فارس و کشور است که به علت مشکلات زیست محیطی در حال انتقال به شهرستان خرامه است.

کلنگ احداث واحد سه هزار و ۳۰۰ تنی شرکت سیمان فارس در خرامه ۲۵ اردیبهشت سال ۹۳ با حضور مسئولان کشوری و استانی به زمین خورد و عملیات انتقال این واحد صنعتی به شهرستان خرامه آغاز شد.

انتهای پیام/ س۲۵۳۹