پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه هدف از برگزاری جشن نیکوکاری تنها جمع‌آوری کمک برای نیازمندان نیست، خاطرنشان کرد: هدف اصلی برگزاری این جشن نهادینه کردن فرهنگ و روحیه انفاق، احسان، نیکوکاری و کمک به هم نوع در جامعه است.


به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از سایت خبری کمیته امداد، فرید محبی، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، بابیان اینکه۹۳  پایگاه ثابت و سیار کمیته امداد، مساجد، مراکز نیکوکاری و بسیج به‌منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی در استان برپاشده است، گفت: کمک به نیازمندان و محرومان افتخار بزرگی است که خداوند نصیب ما کرده است.


وی با اشاره به اینکه مردم استان در عرصه‌های مختلف همواره یاریگر نیازمندان بوده‌اند یادآور شد: جشن نیکوکاری از روز چهارشنبه ۱۶ اسفند در ۴۲۰ مدرسه استان آغاز شد و  پنج‌شنبه ۱۷ اسفند در پایگاه‌های کمیته امداد و جمعه ۱۸ اسفند در مصلاهای نماز جمعه برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی ادامه می‌یابد.


محبی به مشارکت آموزش‌وپرورش، انجمن اولیاء و مربیان، صداوسیما و بسیج در برگزاری جشن نیکوکاری اشاره و اظهار کرد: مبالغ جمع‌آوری‌شده در مدارس استان با توجه به برنامه‌ریزی انجام‌گرفته بین دانش آموزان نیازمند همان مدارس و مبالغ پایگاه‌ها نیز در کمترین فاصله زمانی تا قبل از آغاز سال نو به دست نیازمندان و محرومان خواهد رسید.

کمیته امداد


وی بابیان اینکه هدف از برگزاری جشن نیکوکاری تنها جمع‌آوری کمک برای نیازمندان نیست، خاطرنشان کرد: هدف اصلی برگزاری این جشن نهادینه کردن فرهنگ و روحیه انفاق، احسان، نیکوکاری و کمک به هم نوع در جامعه است.


مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با یادآوری اینکه سه هزار یتیم تحت حمایت این نهاد است گفت: یکی از برنامه‌های کمیته امداد در کنار برگزاری جشن نیکوکاری ثبت‌نام از حامیان نیکوکار و حامی یابی برای ایتام و فرزندان محسنین است.


وی با یادآوری اینکه در جشن نیکوکاری سال گذشته یک میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان به‌صورت نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری شد، بیان کرد: امید است با مشارکت پرشور و حضور حداکثری مردم نوع‌دوست استان شاهد افزایش این مبلغ در جشن امسال باشیم.


محبی تأکید کرد: خیران و نیکوکاران نوع‌دوست می‌توانند با شماره‌گیری#۴*۵*۰۷۴*۸۸۷۷* در جشن نیکوکاری مشارکت کنند و یا کمک‌های نقدی خود را به شماره‌حساب ۰۱۰۲۲۲۹۰۵۶۰۰۹ بانک صادرات شعبه جمهوری واریز کنند.


محمدکاظم نظری معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم ضمن تبریک هفته احسان و نیکوکاری گفت: جشن نیکوکاری فرصت مناسبی است تا در آستانه سال نو به فکر نیازمندان باشیم و در حد توان دست آنان را بگیریم.


وی به استقبال خوب مردم کهگیلویه و بویراحمد جشن نیکوکاری اشاره کرد و افزود: امید است که شاهد افزایش روزافزون کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی در زمینه یاری‌رساندن به نیازمندان نهادهای حمایتی باشیم.

مراسم نمادین جشن نیکوکاری صبح امروز پنج‌شنبه ۱۷ اسفندماه در پایگاه مرکزی کمیته امداد واقع در چهارراه طالقانی یاسوج با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.
انتهای پیام /د