پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد گفت: حکم محاربه قاتلان طلافروشی گچساران که شهریور امسال در شهر دوگنبدان با سرقت از یک جواهر فروش ۲ تن را کشته و یک نفر را نیز زخمی کرده بودند، صادر و امروز ۲۰ اسفند سال جاری به تأیید دیوان عالی کشور رسید.

به گزارش ریواس جنوب، حجت الاسلام غلامرضا مزارعی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حکم اعدام این قاتلان در روزهای آینده و تا پایان سال جاری اجرا خواهد شد.
وی بیان کرد: احکام قطعی برای مخلان نظم و امنیت صادر می‌شود و قضات نیز باید با توجه ویژه و بدون کمترین تخفیفی احکام قاطع را برای افراد شرور صادر کنند.
مزارعی تصریح کرد: کسانی که سبب رعب و وحشت در جامعه می‌شوند، محارب محسوب و بر اساس احکام اسلامی افراد محارب به دار مجازات آویخته خواهند شد.
عصر روز دوشنبه ششم شهریور امسال ۲ فرد مسلح پس از ورود به یک مغازه طلافروشی در خیابان بلادیان شهر دوگنبدان صاحب مغازه و ۲ فرزندش را با اسلحه کلاشینکف مورد هدف گلوله قرار دادند.
سارقان مسلح پس از سرقت مقادیری طلا با یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ نقره‌ای از محل فرار کردند.
در این حادثه یکی از پسران صاحب طلافروشی کشته شد و صاحب طلافروشی نیز پس از انتقال به بیمارستان جان باخت و پسر دیگر مرد طلافروش زخمی شد.
این افراد با تلاش نیروی انتظامی در نهم آذرماه سال جاری دستگیر شدند.
طبق ماده ۱۸۳ قانون مجازات اسلامی، هر کسی که برای ایجاد رعب و وحشت وهراس وسلب آزادی و امنیت مردم دست به سلاح ببرد، محارب ومفسد فی الارض می باشد.