پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

کهگیلویه و بویراحمدی ها با مصرف ۱۸۵ میلیون لیتر بنزین معمولی، ۵ درصد بیشتر از سال قبل بنزین در خودروهای خود ریختند.مدیرعامل پخش فراورده های نفتی کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر گفت: در ۱۱ ماهه سال جاری همچنین ۹ میلیون لیتر بنزین یورو۴ و حدود ۸ میلیون لیتر بنزین سوپر در این استان مصرف شد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، لطف‌الله مسعودی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وظایف شرکت پخش فراورده‌های نفتی گفت: تامین و توزیع سوخت بر عهده ماست و عمده‌ترین سوخت‌ها چهار فراورده نفت سفید و نفت کوره و نفت‌گاز و بنزین معمولی و بنزین هلی‌کوپتر و هواپیماست.

این مسؤول به میزان سوخت توزیع شده در ۱۱ ماه اخیر اشاره کرد و گفت: ۱۸۵ میلیون لیتر بنزین توزیع کردیم که ۵ درصد افزایش نسبت به سال گذشته داشته است.

 وی افزود: نفت گاز یا همان گازوییل ۱۴۳ میلیون لیتر مصرف استان در ۱۱ ماه اخیر بود که ۴ درصد افزایش داشت و نفت سفید ۱۹ میلیون لیتر که ۱۲ درصد کاهش و نفت کوره یک میلیون و ۱۳۰ هزار لیتر و بنزین سوپر ۷ میلیون و ۷۰۰هزار لیتر که افزایش ۴۴ درصدی را شاهد بودیم.

مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بنزین یورو ۴ به میزان ۹ میلیون لیتر در این ۱۱ ماه مصرف داشتیم که سال گذشته چنین بنزینی در استان نداشتیم.

وی خاطرنشان کرد: سرجمع ۳۶۵ میلیون لیتر فراورده‌های نفتی توزیع کردیم که ۶ درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان داشتیم.

این مسؤول افزود: میزان یارانه فرآورده‌های نفتی در استان در طول ۱۱ ماه مبلغ ۳۶۵ میلیارد تومان بوده است.

انتهای پیام/ د