پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

یک فرهنگی دیشموکی نفر اول انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان در استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

به گزارش ریواس جنوب ، سید شامیر سعادت کارشناس ارتقاء علمی و هوشمندسازی اداره آموزش و پرورش منطقه دیشموک با کسب حداکثر آرا نفر اول این انتخابات شد و به مرحله کشوری راه یافت.
لطف الله تقی پور نفر دوم در استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

در این انتخابات فرهنگیانی که عضو صندوق ذخیره فرهنگیان بودند می توانستندشرکت کنند.

مرحله اول انتخابات به صورت الکترونیکی بوده است و سهمیه هر استان تعیین شده است که در نهایت ۸۳نفر به مرحله دوم راه یافتند که یک روز فرصت تبلیغات به آنها در تهران داده می‌شود و انتخابات در مرحله دوم به صورت حضوری خواهد بود.
سعادت فرهنگی دیشموکی در مرحله پس از اعتراضات بعنوان نفر اول. و تقی پور نفر دوم انتخاب شده اند و حالا بعد از طی کردن مراحل گزینشی و اداری باید در رقابتی کشوری شرکت کند.

به گزارش ریواس جنوب با توجه به برخی شکایت‌ها و اعتراضات که در مرحله اول این انتخابات در کل کشور وجود داشت و به ستاد انتخابات ارسال‌شده است، نهایتا اعتراضات، شکایات و درخواست‌های مکتوب انصراف از استان‌ها که در بازه زمانی مقرر به ستاد راهبری انتخابات واصل گردید مورد ارزیابی دقیق قرار گرفت و پس از بررسی، نتایج نهایی مرحله اول حاصل و اعلام شد.
بر اساس اطلاعات نهایی، در کل کشور کمتر از ۵ درصد از کل آرای مأخوذه پس از رسیدگی به شکایات و مراحل احراز شرایط اولیه منتخبین به دلیل سوءاستفاده تعداد معدودی از کاندیداها از اطلاعات شخصی افراد در فرآیند احراز هویت ، ابطال رأی گردید و نتایج نهایی روز سه شنبه اعلام شد که به این طریق سعادت، فرهنگی دیشموکی نفر اول و تقی پور کارشناس اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نفر دوم شد.
قرار است در نیمه اول اردیبهشت ۹۷ مرحله دوم این انتخابات برگزارشود.