پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

عدل هاشمی روزهای سختی را سپری می کند. او از ریزش باور نكردني آرا و از دست پايگاه اجتماعي اش آگاه است و بر همین اساس بر هر شاخه چنگ می زند و دست به هر اقدامی می زند ، از توزیع ماهی تا حمله به استاندار که مگر از این ریزش جلوگیری کند و یا حداقل شتاب آن را کاهش دهد. اما به نظر نمی رسد این استراتژی جواب دهد بلکه او را وارد چالشی دیگر خواهد کرد که نتیجه ای جز شکست زودهنگام او ندارد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، سیاوش محمدی در یادداشتی نوشت؛ هاشمی گمان می کند می تواند با استراتژی بهترین دفاع حمله است ، او استاندار را آماج حملات خود قرار داده تا با امتیازگیری به خصوص در انتصاب مدیران نزدیک به خود، طوایف و چهره های حامی اش را راضی نگه دارد. اما گمان نمی رود با این نعل وارونه زدن مشکلات حوزه انتخابیه او را رفع کند.

استاندار نماینده دولتی است که تا ۳.۵ سال دیگر بر سر کار است و حمله به دولت و کارگزارانش در این زمان آب در هاون کوبیدن و مشت بر دیوار کوفتن است. از طرفی احمدی نیز نشان داده که اهل باج دادن نیست و تحت هیچ شرایطی اقتدارش را زیر سوال نمی برد. او حتی نشان داده که صبر و حوصله زیادی دارد اما در وقت مقتضی رقیب را به بدترین شکل ضربه فنی خواهد کرد.

با این حال به نظر می رسد بر خلاف عدل هاشمی که این موضعش عاقبت او را منزوی خواهد کرد، رقبای درون شهرستانی و استانی از این استراتژی عدل در پوست خود نمی گنجند.

انزوای هاشمی بستر را برای ناکارآمد نشان دادن او از سوی رقبای داخلی مهیا می کند و از طرفی دو نماینده دیگر نیز با استفاده از این فضا، بیشترین بهره برداری را به خصوص در حوزه چینش نیروها می کنند. دیری نخواهد پایید که نیروهای آن حوزه برای تصدی مناصب دست به دامن تاجگردون و زارعی و یا وکیلی در تهران خواهند شد و در اطراف سردار کمتر کسی خواهد ماند.

البته به نظر می رسد هاشمی وارد بازی شده که مشاورانش از جریان خاص برای او راه انداخته اند تا نیروهای خود را در بدنه مدیریتها حفظ کنند. جرياني که به هر دلیلی طی ۴سال اخیر سهم بسیاری از مدیریتها را در دست دارد و حتی بسیاری از افرادش را از دولتهای گذشته حفظ کرده و اکنون دست به قماری زده که بازنده اش قطعا نماینده کنونی این حوزه خواهد بود. و البته هاشمی باید زرنگتر از این باشد که با طناب دیگران در چاه بیفتد اما شواهد نشان از آن دارد كه سردار كم تجربه حوزه سياست ، قواعد بازي را در استان پر رمز و راز به خوبي فرا نگرفته است.

انتهای پیام/ سیاوش محمدی

توضیح: محتوای این یادداشت الزاما دیدگاه گردانندگان ریواس جنوب نیست.