پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دیدارهایی نوروزی خود که تفاوت‌هایی با قبل داشت، در جمع نمایندگان خود در بخش‌ها و روستاهای شهرستان دنا، از آنها خواست تا مردم را برای استفاده از تسهیلات کم‌بهره اشتغال روستایی ترغیب کنند و بیکاری را تکانی بدهند؛ او همچنین از راه‌اندازی یک واحد تولیدی آب‌میوه خبر داد که شاید به پایان فروش ارزان قیمت محصول باغداران این استان کمکی کند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، هر ساله و با شروع به کار ادارات بعد از تعطیلات نوروزی، افراد، مدیران و کارکنان دستگاه‌های مختلف تقاضای دیدار با استاندار را دارند که وقت بسیار زیادی از مجموعه اداری این استان می‌گیرد.

در سال ۹۷، این دیدارهای مرسوم کمی متفاوت‌تر برگزار شد و علی‌محمد احمدی در دو روز با تقسیم ادارات به چند دسته‌بندی فرهنگی، اقتصادی، بانکی و… دیدارهای نوروزی خود با مدیران و کارکنان دستگاه‌‌های اجرایی را برگزار کرد.

این دیدارها البته تفاوت دیگری هم داشتند و آن استفاده بهینه از وقت و گفت‌وگو با مدیران پیرامون سیاست‌ها و موانع کاری در راه اجرای آنها و همچنین در میان گذاشتن مشکلات با استاندار به جای یک عرض تبریک ساده بود.

در کنار تفاوت‌های دیدارهای نوروزی استاندار با مدیران دستگاه‌های مختلف، یک دیدار نوروزی متفاوت‌ هم برگزار شد و استاندار در دیدار با بخشداران و دهیاران شهرستان دنا حرف‌های آنان را شنید تا دیدارهای نورزی از حالت سنتی و کلیشه‌ای عرض تبریک خارج شوند و برای پیگیری بهتر امورات مردم در روستاها، فرصتی برای انجام گفت‌وگوهای مؤثر با شخص اول اجرایی این استان فراهم شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با فرماندار، بخشداران و دهیاران شهرستان دنا مردم این شهرستان را انسان‌های بزرگ با دل‌های بزرگ توصیف کرد و گفت که نام شما به ویژه در حادثه هوایی اخیر با آن نوع‌دوستی، مهمان‌نوازی و صداقت در تاریخ کشور و این استان ماندگار خواهد شد.

او از دهیاران و بخشداران خواست تا این پیام و عرض تبریک سال نو را به همه مردم و روستائیان دنا ابلاغ کنند.

احمدی خطاب به دهیاران و بخشداران دنا نوید سالی بهتر را در حوزه اقتصاد و تولید داد و گفت: برای اینکه سال ۹۷ سالی بهتر باشد، برنامه داریم.

مسیر ما این است که تولید را تقویت کنیم، چرا که اگر تولید نباشد، حمایت از تولید داخل و کالای ایرانی معنا ندارد و این مورد تأکید مقام معظم رهبری است و این مهم تنها با کار و تلاش مضاعف ممکن است.

او با بیان اینکه شهرستان دنا در کشاورزی، گردشگری و صنایع روستایی فرصت‌های بسیار زیادی دارد، ادامه داد: در کنار پیگیری‌های مستمر برای بهبود وضعیت راه‌های ارتباطی، بیمارستان، بهداشت، فاضلاب و همه این موارد، حرف من به شما دهیاران و بخشداران شهرستان دنا این است که به فکر تقویت بخش کشاورزی با کار شبکه‌ای از احداث باغات علمی، آبیاری نوین، بازاریابی، سردخانه و همه زنجیره تولید تا مصرف باشید.

در حوزه آب، سال‌های بدی را تجربه کردیم اما باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم؛ در حوزه آبیاری نوین کارهای خوبی در این شهرستان انجام شده و این سیاست استفاده بهینه از منابع آبی و خاکی ادامه پیدا می‌کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین در خبری خوش به کشاورزان این استان از راه‌اندازی واحد تولیدی “َشهدناب” (تولید انواع آب میوه) تا قبل از تیرماه و رسیدن محصولات باغداران خبر داد و توضیح داد که برای فعال کردن این واحد تعطیل سرمایه‌گذاری اهل کار پیدا شده و با شروع به کار آن، باغداران سی‌سختی مجبور نیستند محصول خود را به قیمت ارزان به جاهای دیگر بفروشند.

احمدی در بخش دیگری از صحبت‌هایش از فرمانداران، بخشداران و دهیاران خواست تا همه توان خود را به کار گیرند تا تسهیلات کم‌بهره ۲۱۴ میلیارد تومانی حوزه اشتغال روستایی جذب شود و وضعیت بیکاری تغییری بکند.

او از نمایندگان خود در بخش‌ها و روستاها خواست تا مردم را ترغیب کنند تا وارد این فضا شوند و خودشان هم ایده بدهند و مردم را راهنمایی کنند تا جوانان مستعد اما بیکار ما در حوزه‌های مختلف صاحب شغل شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین از پیگیری خود برای دریافت اعتباری ۴۰ میلیارد تومانی اضافه بر اعتبارات مصوب برای تکمیل مسیر ارتباطی یاسوج به سی‌سخت و احداث پل بزرگ این مسیر خبر داد و افزود که با وزیر راه و شهرسازی در این مورد صحبت کردم که با تزریق این اعتبار، اقدام خوبی در این زمینه انجام خواهد شد.

احمدی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت:  شروع عملیات ساخت بیمارستان‌های سی‌سخت و پاتاوه گام خوبی بوده که با جدیت پیگیری می‌شوند و این حق مردم است.

دانلود فیلم/  ديدار نوروزي استاندار با بخشداران و دهياران شهرستان دنا تقاضاي دهيار روستاي ده‌شيرين پاتاوه از استاندار

دانلود فیلم/  ديدار نوروزي استاندار با بخشداران و دهياران شهرستان دنا

—————————

گزارش ازکریم بنام

———————–
انتهای پیام/ک-ب