پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس جدید دانشگاه یاسوج در دیدار با استاندار کهگیلویه و بویراحمد، در یک جهت‌گیری صحیح، دست روی یک از ضعف‌های اصلی دانشگاه‌های این استان گذاشت و گفت که مراکز علمی ما در حال خارج شدن از حالت گوشه‌نشینی با دیوارهای بسته و محدود هستند تا بلکه بخشی از نیازهای استان را برآورده کنند و برای جامعه به صورت ملموس مفید و مؤثر باشند؛احمد عریان از فراهم نبودن بسیاری از زیرساخت‌ها بعد از ۳۰ سال از عمر دانشگاه‌ها فراهم نیست به طوری که ۱۲۰ عضو هیئت علمی ما هنوز “خانه” هم ندارند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، احمد عریان که به تازگی به ریاست دانشگاه یاسوج رسید، در دیدار نوروزی روسای مراکز علمی و مجموعه آموزش عالی استان با استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک سال نو افزود: امیدوارم در سال ۹۷ با همت همگان بتوانیم استانی قدرتمند و دانشگاههای توانمندتر داشته باشیم.

عریان احمد

به نقل از خبرگزاری ایسنا، رئیس دانشگاه یاسوج، اظهارکرد: توسعه و ارتقاء استان و دانشگاهها هم به ما روسای دانشگاهها و هم به کلیه مدیران استانی، مربوط می شود.

رئیس دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: دانشگاههای استان از حالت گوشه نشینی و دیوارهای محدود و بسته در حال خارج شدن هستند. دانشگاهها باید بخشی از توان خود را در جهت رفع استان بگذارند.

عریان تصریح کرد: در صورتی که ۵۰درصد پایان نامه های دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد استان کاربردی باشند می توانند بسیاری را مشکلات استان را حل کنند.

دانشکده کشاورزی ما بعد از ۲۹ سال هنوز یک متر زمین کشاورزی هم ندارد

وی ادامه داد: دانشگاهها با تخصص های مورد نیاز آماده هستند که مشکلات استان را در حوزه های مختلف مطالعه و بررسی و با همکاری ادارات مربوطه این مشکلات را رفع کنند. از دستگاههای اجرایی استان خواسته شود تا مشکلات خود را از دانشگاههای استان بخواهند.

رئیس دانشگاه یاسوج عنوان کرد: برخی زیرساختهای دانشگاهی استان هنوز بعداز سه دهه از عمر دانشگاهها فراهم نشده است که باید تلاش کنیم تا بخشی از این مشکلات رفع شود. ۱۲۰ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه یاسوج منزل ندارند به همین دلیل ظهر سه شنبه، نصف بیشتر اعضای هیئت علمی اش به منازل خود در استانهای همجوار باز می گردند که با این وضعیت دانشگاه نمی تواند فاخر شود و نیروی کار آزموده تربیت کند.

عریان با اشاره به مساله خیرین و وقف دانشگاهی بیان کرد: توجه به خیرین دانشگاهی باید در استان مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه یاسوج ۲۹ سال عمر دارد اما هنوز یک متر زمین برای کشاورزی ندارد که این مساله زیبنده استان نیست.

انتهای پیام/ ک-ب