پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس با تأیید خبر تنبیه بدنی یک دانش‌آموز در شهر داراب، از پیگیری جدی موضوع توسط این اداره‌کل خبر داده است.

حمیدرضا شعبانی- رئيس اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس

 حمیدرضا شعبانی در توضیح این ماجرا گفت: روز چهارشنبه پانزدهم فرورین ماه ۹۷ گزارشی مبنی بر وقوع یک مورد تنبیه بدنی دانش آموز کلاس هشتم دبیرستان متوسطه اول پسرانه شهید خایفی شهر داراب فارس دریافت کردیم که به دنبال آن بلافاصله تیمی متشکل از چند تن از کارشناسان اداره آموزش و پرورش داراب، در مدرسه مربوطه حاضر و مامور بررسی و رسیدگی به این مساله شدند.

وی ادامه داد: با توجه به گزارش اولیه مشخص شد که آثار کبودی بر روی برخی از قسمت‌های بدن این دانش‌آموز وجود دارد و متاسفانه موضوع تنبیه بدنی این دانش آموز صحت داشته است.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: با صحبت با این همکار فرهنگی، ایشان از انجام این عمل ابراز پشیمانی و ندامت کرده و علت آن را عدم کنترل خشم خود در برابر بی انضباطی، شلوغ کاری و سروصدای دانش‌آموزان عنوان کرده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: هرچند اقداماتی برای دلجویی از اولیا و دانش آموز مضروب توسط خانواده این همکار و آموزش و پرورش داراب در حال انجام است، اما قطعاً تنبیه بدنی تخلف محسوب شده و این موضوع از طریق مراجع ذی صلاح مربوطه در این سازمان در حال پیگیری است.

شعبانی با بیان اینکه موضوع عدم تنبیه بدنی در بخشنامه های مختلف مکرراً به فرهنگیان اطلاع‌رسانی شده، خاطرنشان کرد:  با اطلاع‌رسانی‌های انجام‌گرفته، در مدارس فارس به ندرت شاهد وقوع چنین حوادثی بوده‌ایم.

او در پایان ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه در شهر داراب، تأکید کرد: هرچند صیانت از حریم همکاران فرهنگی وظیفه ذاتی ماست اما هرگونه تنبیه و یا هتک حرمت به ساحت معلم و دانش‌آموز -هرچند اندک هم باشد- بسیار حساس و خط قرمز ماست.

انتهای پیام/ سجاد بنام