پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد امروز مثل همیشه در صحبت های واقع بینانه ای از یک نظرسنجی مردمی حرف زد که نشان می دهد مردم از وضعیت حاکم بر فضای مدیریتی این استان به ستوه آمدند؛ در این نظرسنجی دستگاه قضایی و نمایندگان مجلس نیز در امان نبودند و نارضایتی مردم از عملکرد این حوزه ها نیز اعلام شد. قوم بازی، رابطه بازی، احساس نابرابری و تبعیض، امروز و فردا کردن کار ارباب رجوع و عدم پاسخگویی به مردم هنگامی که مدیر در اداره حضور ندارد از مهمترین نکات این نظرسنجی دولتی بود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، حجت‌الاسلام علی‌فتح میرمحمدی یکی از مدیرانی که در استان کهگیلویه و بویراحمد و در دولت کنونی به عنوان مدیری صریح‌اللهجه و رک‌گو معروف است در کمیسیون ارتقا امنیت اجتماعی به بیان برخی واقعیت‌ها بر مبنای یک نظرسنجی پرداخت.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این خصوص با بیان این که در استان یک سری کارهای پیمایشی انجام شده است اظهار کرد: طی سنجش و پیمایشی که انجام شده وضعیت مطلوبی در ادارات استان نداریم.

وی گفت: در این پیمایش نگرش‌های مردم در یک نظرسنجی از تعداد ۳۴۳ نفر در شهر و روستا از مردان و زنان و در سنین مختلف مورد نظرسنجی قرار گرفته است.

این مسؤول افزود: این پیمایش در حوزه‌های فرهنگی و سیاسی و اقتصادی در بحث قانون‌گریزی احصا شده که در آن طایفه‌سالاری و خویشاوند سالاری از مهم‌ترین جلوه‌های قانون گریزی در استان به شمار می‌رود.

میرمحمدی در ادامه اظهارات خود گفت: در این نظرسنجی افراد گفته‌اند که پارتی‌بازی و اقوام نوازی و رابطه بازی در استان اتفاق می‌افتد و نشان می‌دهد که مردم از نابرابری‌های اقتصادی ناراضی هستند.

این مسؤول در استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آن‌ها احساس نابرابری می‌کنند و طبق آمار رضایت آن چنانی از ادارات دولتی ندارند.

وی تصریح کرد: این نارضایتی هم از نمایندگان مجلس هم از دستگاه قضایی و هم از دستگاه‌های دولتی است که عدم پاسخگویی و عدم انجام کار مردم به موقع و به فردا واگذار کردن کار آن‌ها و همچنین عدم پاسخگویی در ادارات هنگامی که مدیر حضور ندارد از مواردی است که به اعتقاد مردم به وفور در استان وجود دارد.

انتهای پیام/ د