پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

وضعیت راه ارتباطی قبرستان جدید دهدشت مناسب نیست و مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده است.

به گزارش ریواس جنوب؛راه ارتباطی نامناسب ورودی به قبرستان جدید شهرستان دهدشت گلایه های مردم را در پی دارد.
زمان در مراسمات تشییع و تدفین مهم است و مردم تلاش می کنند تا سر زمان به نماز میت برسند ولی جاده ای که منجر به ترافیک می شود باعث تاخیر در برگزاری نماز میت و نهایتا نرسیدن عده ای از مردم برای شرکت در این کار انسان دوستانه می گردد.
تنگ و باریک بودن این مسیر باعث ایجاد ترافیک شده است تا جاییکه در مراسمات شلوغ تا یکساعت توقف خودروها نیز اتفاق افتاده است.
خاکی بودن این مسیر که حدود یک کیلومتر است در فصل زمستان گل آلود می شود و در فصل تابستان با گرد و خاکی که ایجاد می کند مشکلات را دو چندان می کند.
با توجه به اینکه بسیاری از افرادی که در این مراسمات شرکت می کنند افراد داغ دیده هستند و برای رسیدن بر سر میت خود نهایت عجله را می کنند تلاش میکنند که این مسیر را زودتر طی کنند که همین اقدام باعث ایجاد ترافیک می شود و چون مامور راهنمایی و رانندگی در این مسیر مستقر نیست تا روان شدن ترافیک زمان زیادی هدر می رود.
حاشیه ی کنار یک راه ارتباطی برای مرتفع کردن ترافیک یکی از راههای کمک به خودروها برای عبور دادن خودروهای دیگر است که متاسفانه این مسیر فاقد حاشیه است.
در این مسیر همانطور که در تصویر زیر مشخص است چنانچه یک خودرو از سمت قبرستان به شهر دهدشت حرکت کند به مشکلات و ترافیک کمک بیشتری می کند که اگر این خودرو از نوع سنگین باشد دردسر بیشتری ایجاد می کند.


انتظار است مسولان مرتبط برای این یک کیلومتر چاره ای بیاندیشند و احساسات افرادی که عزیزان خود را ازدست دادند را درک کنند چرا که در بسیاری از مواقع پیرمرد و پیرزن هایی هستند که به دلیل ترافیک به وجود آمده باید این مسیر را پیاده طی کنند و چون استرس و غمی نیز بدلیل ازدست دادن عزیزی دارند باعث ناراحتی بیشتر آنها می شود.
فضای باز و غیر مسکونی اطراف این مسیر دست مدیران را برای خرید چند متر اطراف این جاده باز می کند که امیدواریم به این مشکل که چندان اعتباری را هم نیاز ندارد ولی دغدغه های زیادی را حل می کند پایان دهند.
انتهای پیام: بنام ع