پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بعد از اظهارنظر رئیس شبکه بهداشت چاروسا مبنی بر آلوده بودن آب رودخانه شوتاور در زیردست اولین تصفیه خانه فاضلاب روستایی در این استان، شرکت آبفار روستایی اعلام کرده که فاضلاب روستایشوتاور هیچ مشکل بهداشتی ندارد و مردم نگران نباشند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد متاسفانه در روزهای اخیر برخی افراد دانسته یا نادانسته بدون آگاهی از شاخص ها و استانداردهای زیست محیطی پساپ خروجی از تصفیه خانه ها در سایت ها اقدام به نشر اخباری در خصوص الوده شدن اب کشاورزی پایین دست تصفیه خانه فاضلاب شوتاور ک ردند که موجب نگرانی مردم این مناطق شد.
فاضلاب شوتاور با هزینه قریب به ۳۵ میلیارد ریال برای حدود ۳۰۰ خانوار روستای شوتاور انجام شده است.

بر خلاف ادعاهای مطرح شده مبنی بر الوده شدن آب کشاورزی، اصولا هدف از ایجاد این تصفیه خانه رعایت مسائل زیست محیطی است، چرا که آب چشمه روستای شوتاور به واسطه ورود فاضلاب آلوده بود و با جمع آوری و تصفیه فاضلاب ها از آلودگی آن کاسته شده و با تکمیل ۱۰۰ درصد این پروژه سلامت کامل آب تضمین میشود.

آب کشاورزی روستا پیش از اجرای این طرح، پارامترهایی شیمیایی و میکروبی آن در مقایسه با زمانی که فاضلاب راه اندازی شده متعادل تر نیز شده و در واقع میتوان گفت به کشاورزی منطقه کمک هم شده ،امروزه بدلیل محدودیت منابع و خشکسالی های پی در پی استفاده از پساف فاضلاب با رعایت الزامات زیست محیطی می تواند به عنوان یکی منبع مطمئن مورد توجه قرار گیرد که این موضوع امری رایج در دنیا است.
آب و فاضلاب روستایی با تمام استانداردها و مجوزهای زیست اقدام به ایجاد این تصفیه خانه کرده.

در پایان ضمن قدردانی از همه کسانی که به دغدغه سلامت مردم قلم زدند، جا دارد قبل از بیان و انتشار این دست اخبار که با امنیت روانی یک منطقه مرتبط است، با نظر خواهی از کارشناسان و متخصصان دارای صلاحیت زمینه وهن و نگرانی جامعه را موجب نشوند.

انتهای پیام/د