پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در حالیکه نهادهای مسئول در زمینه فضای مجازی در روزهای اخیر هرگونه تصمیم قطعی در خصوص فیلتر شدن تلگرام را تکذیب می‌کنند، به نظر می‌رسد برخی نهادها و حتی ادارات دولتی در استان فارس به پیشواز حذف این پیام‌رسان پرطرفدار رفته‌اند.

تصویری از دو پُست آخر پلیس فارس در کانال تلگرام

 به گزارش ریواس جنوب، از جمله‌ی این نهادها، پلیس فارس است که در کانال تلگرامی خود تلویحاً فیلتر شدن تلگرام را به تصویب رسانده است!

این کانال تلگرامی در اطلاعیه‌ای خطاب به اعضای خود اعلام کرده که «برای اینکه با “فیلتر شدن تلگرام”، ارتباطمان با شما عزیزان قطع نشود، زودتر با نصب سروش به کانال پلیس فارس در پیام‌رسان سروش بپیوندید».

انتشار این اطلاعیه‌ها و مطالب در حالی است که در روزهای اخیر حتی برخی نهادهای قضایی و امنیتی که پیگیر فیلترینگ تلگرام بوده‌اند، با تلطیف لحن خود از عدم تصمیم قطعی در این خصوص خبر داده‌اند.

کانال تلگرامی پلیس فارس، از جمله کانال‌های موفق و پُرکار نهادهای دولتی و غیردولتی در این استان است که مطالب متنوعی را در حوزه انتظامی و امنیتی منتشر می‌کند.

نکته عجیب اینکه برخی از نهادهای دولتی نیز -برخلاف سیاست‌های اعلامی دولت فعلی- بسیار زودتر از موعد به پیشواز خاکسپاری تلگرام رفته‌اند و با رفتار خود در فضای مجازی عملاً در حال فضاسازی برای پذیرش فیلترینگ این پیام‌رسان هستند.

بهرحال به‌نظر می‌رسد بهتر است نهادهای رسمی که از شبکه‌های اجتماعی بهره می‌برند، هرگونه زمینه‌سازی برای تصمیمات کلیدی جامعه را به خود نهادهای مسئول در این زمینه بسپارند؛ به‌ویژه آنکه به‌نظر نمی‌رسد “فیلترینگ” راهکار مطلوب و دلخواه مردم باشد.

انتهای پیام/ سجاد بنام