پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اداره‌کل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد هم از کاروان استخدام‌های بی‌ضابطه عقب نماند و سه نفر را با سفارش و نفوذ دیگر مسئولان ارشد در این اداره مشغول به کار کرد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، در حالی که مرتبا شعار داده می‌شود حتی به کارگیری نیروهای شرکتی هم در ادارات باید عادلانه و بر اساس شایستگی و آزمون استخدامی باشد اما اداره‌کل هواشناسی این استان که یکی از ادارات کوچک با حجم وظایف کم است، نیز سه نفر را از این کانال تأسف بار و ضد مردمی استخدام کرده است.

بر اساس این گزارش، فارغ از توانمندی و شایستگی افراد به کارگیری شده، یکی از افرادی که در هواشناسی استخدام شده است از اقوام درجه یک، یکی از مسئولان ارشد حوزه بودجه در این استان است و یکی دیگر نیز برادر یکی از مدیران کل است که همشهری مدیرکل هواشناسی است.

سومین نفری که در اداره‌کل هواشناسی به کار گرفته شد، از نورچشمی‌ها و بستگان نماینده باشت و گچساران است.

این استخدام‌ها همگی از حوزه باشت و گچساران بودند که مدیرکل هواشناسی این استان نیز اهل آنجا است و این موضوع قابل تحمل نیست که در نظام اسلامی، استخدام‌ها هم سفارشی و ناعادلانه بدون رقابت باشد و هم از یک منطقه خاص با سفارش و نفوذ یک نماینده خاص و بدتر از آن برادران مدیران ارشد این استان از یک منطقه خاص باشد.

البته بر اساس اطلاعات موثق، در این بین یک نفر نیز در بخش محروم لیکک و از فرزندان همان دیار، استخدام شده است که می‌توانست تا حدی جنبه ناعادلانه بودن این استخدام‌ها را حداقل به لحاظ جغرافیایی کم‌رنگ کند اما گویا او نیز به سفارش نماینده مردم گچساران و از یاران وی بوده است.

این نکته را نیز باید اشاره کرد که این شیوه استخدام فقط مختص به اداره‌کل هواشناسی نبوده و فضای خبری این استان در ۱۴ سال گذشته پر است از استخدام‌های ناعادلانه و نورچشمی‌هایی که مردم را به این نظام بدبین و درد خانواده‌های مستحق با چندین فرزند بیکار تحصیل‌کرده را سنگین‌تر کرده است.

تماس خبرنگار ریواس جنوب، با فرج‌الله شکوهی‌پور بدون پاسخ ماند اما انتظار می‌رود حداقل در این مورد که به لحاظ کمی، شاید تعداد کمتری به صورت شرکتی به کار گرفته شدند، پاسخی به مردم داده شود.

انتهای پیام- ک-ب