پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: روشن ایرماتف در بازی استقلال الهلال حق را به حق‌دار می‌دهد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، نوذر رودنیل امروز در گفت‌وگو با  فارس در خصوص تیم داوری بازی تیم‌های استقلال ایران و الهلال عربستان گفت: بازی سختی در پیش رو داریم چرا که در زمین سومی برگزار می‌شود و هر دو تیم برای برد به میدان می‌آیند.

کارشناس داوری فوتبال کشور در خصوص داوری این دیدار گفت: یکی از بهتری داوران فوتبال آسیا را برای این دیدار گذاشته‌اند و انتظار قضاوتی خوب و قوی از سوی روشن ایرماتف را داریم.

رودنیل گفت: همه فاکتورهای یک داور خوب در روشن ایرماتف وجود دارد و به همین خاطر در چند دوره به عنوان داور اول فوتبال آسیا شناخته شده است.

وی تصریح کرد: ایرماتف داوری نیست که مرعوب جو بازی شود و با شجاعت و بدون هرگونه سوگیری نسبت به تیم‌ها قضاوت می‌کند و به همین خاطر خیال هواداران استقلال راحت باشد که حق به حق‌دار خواهد رسید خواه این صاحب حق استقلال باشد و یا الهلال عربستان.

کارشناس داوری فوتبال و ناظر فدراسیون فوتبال در ادامه در پاسخ به این سوال که از میان فغانی و ایرماتف کدام یک اکنون در وضعیت بهتری به سر می‌برند و کدام یک بهترین داور آسیا هستند گفت: البته که ایرماتف پخته‌تر و با تجربه‌تر از فغانی است هر چند هر دو در یک سطح هستند.

وی افزود: فغانی نسبت به ایرماتف جا برای پیشرفت بیشتری دارد و امیدواریم که بهترین قضاوت‌ها را در جام جهانی داشته باشد.

انتهای پیام/ د