پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بعد از توقیف خودروهای حمل زباله و ماجرای ریختن زباله‌های شهرداری گچساران جلوی اداره پلیس، شاهدان عینی گفته‌اند که این اقدام به دستور خود شهردار و مدیر خدمات شهری او انجام شده اما گناه این کار به گردن راننده مظلوم شهرداری انداخته شد که در مأموریت اداری بوده و به دستور مافوق خود عمل کرده است؛ ظفری پیش از این در مصاحبه‌ای عجولانه و عجیب، این حرکت راننده شهرداری را به علت “خستگی” دانست!

به گزارش ریواس جنوب از گچساران، حسام محمدپور با ارسال اسناد و اطلاعاتی به دفتر این پایگاه خبری نوشت: چند روز قبل خبری نامعمول در رسانه های استان و حتی کشور و فضای مجازی منتشر شد که تعجب همگان را برانگیخت.

خبر “تخلیه زباله های شهر جلوی درب ورودی پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان گچساران  توسط ماشین حمل زباله شهرداری”

با گذشت چند ساعت از انتشار این خبر شاهد واکنش های متفاوتی در فضای مجازی و توسط مردم بودیم .

برخی ها حق را به شهرداری  دادند و میگفتند حتمأ راهنمایی و رانندگی عمل خاصی انجام داده که باعث این عکس العمل از سوی شهرداری دوگنبدان شده است و برخی ها هم این حرکت را محکوم کردند و گفتند:هر عملی از سوی پلیس انجام شده باشد انجام چنین کاری از سوی شهرداری نادرست بوده است.

بعد از گذشت چند ساعت مسعود ظفری شهردار دوگنبدان به انتشار این خبر واکنش نشان داد و به رسانه ها گفت:راننده ماشين حمل زباله براثر خستگي ناشی از توقیف ۴ دستگاه خودرو و حمل زباله بصورت اشتباه مقداری از زباله های بارگیری شده را در جلو درب راهنمایی و رانندگی تخلیه کرده است .

ظفری همچنین از فرماندهی شهرستان و راهنمایی و رانندگی گچساران رسمأ عذرخواهی کرد.

ساعتی بعد سرهنگ سید محمد موسوی فرماندهی انتظامی شهرستان گچساران با انتشار مصاحبه ای گفت: توقیف این خودرو به دلیل تردد بدون پلاک در سطح شهر بوده و پلیس راهنمایی و رانندگی بر حسب وظیفه قانونی خود، اقدام به توقیف این خودرو کرده است.

موسوی با  انتقاد از عمل غیرقانونی راننده خودروی حمل زباله شهرداری از بازداشت این راننده خودرو خبرداد.

پس از گذشت چند روز از این خبر  شهردار و سه عضو همسو با شهردار به دفتر فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد رفتند و آنجا هم مجددأ از عمل غیرحرفه ای خود ابراز پشیمانی و عذرخواهی کردند.

شهردار محترم گناه کار انجام شده را برگردن راننده بیگناه انداختند در صورتیکه شاهدان عینی خود شهردار و سرپرست خدمات شهری و تنظیفات شهرداری را دیده اند که مستقیمأ به راننده دستور تخلیه زباله جلوی درب راهنمایی و رانندگی را می دهند.

نکته جالب‌تر اینکه در طول مدت بازداشت راننده بیگناه که صرفأ بخاطر اجرای دستور رییس خود قربانی شده بود هیچکس از شهرداری سراغی از وی در بازداشت نمیگیرند و یکی از کارگران  همکارش با دادن وثیقه و فیش حقوقی خود به آزادی راننده از بازداشت کمک می‌کند این در حالی است که راننده در حال انجام مأموریت اداری بوده و شخصیتی حقوقی بود و می‌بایست واحد حقوقی شهرداری از وی حمایت می کرد که چنین اتفاقی رخ نداد.

عمل انجام شده و دستور شهردار  مبنی بر تخلیه زباله جلوی درب ورودی  اداره پلیس کار ناپسند و دور از شأنی بوده اما مصاحبه شهردار و گفتن دلایل انجام این کار شاید بسیار ناپسندتر از کار  انجام شده و در واقع توهین به شعور افکار عمومی و شهروندان بوده است .

امیدواریم چنین حرکات غیرحرفه ای از سوی شهردار تکرار نشود و ظفری بخاطر انجام مصاحبه بعد از اتفاق رخ داده از مردم شهر عذرخواهی کند .

همچنین یک مدیر باید آنقدر شهامت و جسارت داشته باشد که پای دستورات خود بایستد نه اینکه پس از دو هفته تلاش شبانه روزی پلیس شهرستان در ایام تعطیلات عید و مسافرتهای نوروزی هموطنانمان و تأمین امنیت و آسایش شهروندان شهرمان عیدی در خور شأن و منزلتشان از سوی شهرداری به آنها اینچنین داده شود.

شاید یکی از دلایل تصمیمات خودسرانه و عجولانه شهردار محترم عدم تجربه و سابقه خدمت کافی در دستگاههای اجرایی باشد.

همچنین از دستگاه قضایی وانتظامی هم انتظار می رود نگذارند از  راننده انجام دهنده  این حرکت ناپسند که در واقع به دستور مافوق انجام شده حقی تضییع شود.

انتهای پیام/ حسام محمدپور