پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: بیان اینکه دانشگاه با ساختمان‌سازی دانشگاه نمی‌شود گفت: با آدم‌های درست و حسابی، زیر راه پله دانشگاه هم می‌توان دانشگاه را بزرگ کرد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، احمد عریان بعد از ظهر امروز با حضور در دفتر خبرگزاری فارس استان کهگیلویه و بویراحمد به برخی سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

در این نشست صمیمی رئیس دانشگاه یاسوج با بیان این که دوره سختی را در پیش رو داریم اظهار کرد: بخش‌های مختلف استان سازمان‌ها و نهادها و بخش خصوصی بدانند که برای موفقیت باید با دانشگاه همکاری و تعامل داشته باشند.

از متخصصین خود خوب استفاده نمی‌کنیم

رئیس دانشگاه یاسوج در ادامه گفت: متخصصینی در همین استان و در دانشگاه‌های خود داریم که قابل قیاس با سایر استان‌ها نیستند که لازم است از این فرصت استفاده کنیم.

احمد عریان

وی بیان کرد: تاکنون در طول ۵۰ روزی که در استان هستم ندیدم که ادار‌ه‌ای و دستگاهی بیاید و پروژه‌های خود را به دانشگاه یاسوج بسپارند و به جای دانشگاه تهران و شیراز و سایر دانشگاه‌های کشور این طرح‌ها و پروژه‌ها را به متخصصین خود استان بسپارند.

 

رسانه معجزه می‌کند

رئیس دانشگاه یاسوج با بیان این که باید از معجزه رسانه استفاده کنیم افزود: باید از این ظرفیت برای نزدیک کردن صنعت با دانشگاه و سایر بخش‌ها استفاده کنیم.

این مسؤول دانشگاهی در استان با بیان این که اگر دانشگاه‌های استان با روال فعلی تعطیل باشند بودن و نبودنشان فرقی به حال استان ندارد افزود: وقتی دانشگاه نتواند نقشی در توسعه استان داشته باشد چه انتظاری می‌توان از آن داشت.

وی در پاسخ به این سؤال که دانشگاه یاسوج در تحولات سیاسی و تلطیف فضای سیاست‌زده استان چه میزان توانایی اثرگذاری دارد افزود: رشته‌های علوم انسانی داریم که می‌توانند آموزش علمی سیاست در استان داشته باشند به شرطی که اجازه ندهیم خود دانشگاه سیاست‌زده باشد.

جاده خاکی‌ها در استان زیاد است!

این مسؤول با بیان توانمندی رسانه‌ها و فضای مجازی برای ایجاد تحرک علمی در دانشگاه و در ادامه کمک به توسعه استان تصریح کرد: در استان متاسفانه جاده خاکی‌ها زیاد است و از یک موضوع معمولی حاشیه درست می‌شود.

وی گفت: حاشیه‌ها بیشتر از متن است که باید با کمک شما اصحاب رسانه بر حاشیه‌ها غلبه کنیم برای این کار باید از همه تریبون‌ها و افراد اثرگذار مانند آیت‌الله ملک‌حسینی استفاده کنیم.

من و استاندار زبان هم را خوب می‌فهیم

عریان از احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به عنوان فردی دانشگاهی یاد کرد و گفت: حرف همدیگر را خوب می‌فهمیم و رسانه‌ها در کنار این افراد ضلع دیگری برای جلوگیری از حاشیه‌ها و کمک به رشد و توسعه استان هستند.

وی با بیان اینکه الان گوهر گم شده استان طایفه‌ها و تیره‌ها نیستند افزود: این گوهر گم شده طایفه حسن بیک و حسین بیک نیستند لذا باید همه آستین همت بالا بزنیم و کاری کنیم که درآمد سرانه مردم استان بالا برود.

رئیس دانشگاه یاسوج در پاسخ به این سؤال که اعضای هیات علمی برای اجرایی کردن تفکرات شما تا چه اندازه همراهی دارند اظهار کرد: هنوز خیلی از اعضای هیات علمی باورشان نمی‌شود که این کاری را که آغاز کرده‌ایم می‌توان به پایان رساند.

مراکز رشد داریم اما در مرحله جنینی اولیه است

وی افزود: در دوره‌ای که در دانشگاه بوشهر بودیم دانشکده نفت آن جهانی شد و کارهای بزرگی آن‌جا انجام دادیم چرا که ما می‌توانیم را در عمل پیاده کردیم.

این مسؤول در خصوص پارک علم و فناوری هم گفت: هر چند پارک علم و فناوری زیر مجموعه معاونت علمی ریاست جمهوری است اما ما نسبت به آن بی‌تفاوت نیستیم و آن را واحدی از دانشگاه خود می‌دانیم و بخشی از زیرساخت‌ها را ما ایجاد می‌کنیم.

عریان در ادامه با بیان اینکه بعضی از شرکت‌ها و مراکز رشد در دانشگاه ما هستند افزود: ما مراکز رشد داریم اما در مرحله جنینی اولیه است.

وی در پاسخ به این سؤال که نظر شما در خصوص مشکلی که برای بورسیه‌ها در استان پیش آمد چیست و اگر شما بودید با آن‌ها چه می‌کردید اظهار کرد: وارد جنبه سیاسی بورسیه‌ها نمی‌شدم.

رئیس دانشگاه یاسوج افزود: اگر من می‌خواستم بورسیه‌ها را بررسی کنم آن‌هایی که از دانشگاه‌های معتبر و با درجه عالی فارغ‌التحصیل شده بودند را تایید می‌کردم.

آدم معمولی کم نداریم!

وی با بیان اینکه در دانشگاه‌های ما آدم‌های معمولی کم نیستند تصریح کرد: به همین خاطر اگر من بودم به جای افراد متوسط به دنبال افراد فرهیخته و متخصص می گشتم.

عریان با بیان اینکه دانشگاه با ساختمان‌سازی دانشگاه نمی‌شود خاطرنشان کرد: با آدم‌های درست و حسابی زیر راه پله دانشگاه می‌توان دانشگاه را بزرگ کرد.

انتهای پیام/ ک_ ب