پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهور گفت: برای ایجاد اشتغال در روستاها تا سقف ۶ میلیارد تومان، تسهیلات کم بهره پرداخت می شود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، سید ابوالفضل رضوی در نشست اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: سهم این استان از تسهیلات اشتغال روستایی ۳۰۶ میلیارد تومان است که می تواند بیشتر و یا کمتر شود.

رضوی

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهور عنوان کرد: ۷۰ درصد این اعتبار  به استان ابلاغ شده و ۳۰ درصد آن در اختیار حوزه ملی است و در زمانی که استان ۷۰ درصد را جذب کرده باشد، تخصیص داده می شود و اگر این اعتبارات ۷۰ درصد جذب نشود، ۳۰ درصد باقیمانده به استان دیگری اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد این مبلغ را نگه خواهیم داشت، ابراز کرد: اگر تا اواخر تیر ماه با بانک های کشاورزی، توسعه تعاون و صندوق امید قراردادی بسته نشود و این اعتبارات جذب نشود، ۳۰ درصد به استان دیگری تخصیص می یابد.

رضوی با تاکید بر اینکه سهم بخش های مختلف از این منابع مشخص است، تصریح کرد: استاندار اختیار دارد که ۲۰ درصد سهم هر بخش را کم کرده و به بخش دیگری بدهد.

وی با تاکید بر اینکه ما موظف به ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری هستیم، اظهارداشت: در رسته های شغلی مشکلی وجود ندارد و صنعت و دستگاه های متولی با همکاری استاندار و هماهنگی بخش ملی دستگاه نسبت به پرداخت تسهیلات به این رسته ها اقدام کنند.

رضوی گفت: براساس مطالعات موسسه مک کینزی تا سال ۲۰۳۰ حدود ۴ تا ۸ میلیون عنوان شغلی حذف می شود.

معاون توسعه مناطق روستایی و مناطق محروم ریاست جمهور بیان کرد: حداکثر تسهیلات سرمایه در گردش ۱٫۵ میلیارد تومان است و پرداخت بیش از این مبلغ تخلف است ضمن اینکه دوره بازگشت این مبالغ ۱۸ ماهه است.

وی بیان کرد: بانک ها در بعضی از استان ها کم لطفی می کنند و باید به دوره مشارکت و تنفس که سه ساله و دوره بازگشت تسهیلات نیز که شش ساله است، توجه شود.

رضوی گفت: باید  استارت آپ هایی با شرایط بومی و فرهنگی هر یک از مناطق استان در کهگیلویه و بویراحمد فعال شوند.

انتهای پیام/ د