پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

آیین تودیع و معارفه بخشداران جدید و قدیم بخش چاروسا با حضور دکتر نظری معاونت سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، کرامت کریمی مدیرکل سیاسی و امنیتی، فرماندار کهگیلویه، معاون مدیرکل امنیتی، مدیر کل حراست استانداری، دهیاران و شورای اسلامی شهر و روستا، بخشداران سوق ودیشموک، رییس میراث فرهنگی کهگیلویه و مسولان منطقه برگزار شد.

به گزارش ریواس جنوب این مراسم همانند دیگر جلساتی که در چاروسا برگزار می شود حواشی خاص خود را دارد.
اعتراض کهنسال ترین فرد حاضر در جلسه به نحوه عملکرد مدیران، تاخیر همیشگی در آغاز جلسات ،عدم حضور قابل پیش بینی امام جمعه که البته باید دید بعد از این تودیع به جلسات بخش بر میگردد یا نه، صحبت های دلنشین پرواز بخشدار سابق ،اوج بی برنامگی و کلافگی هنگام تحویل ابلاغ بخشدار جدید ،معرفی مخ استانداری، معرفی شخص پیشنهاد دهنده پرواز برای بخشداری چاروسا ،اشاره تلویحی پوزش به رفتن خود از فرمانداری ،عدم ارائه برنامه های بخشدار جدید و حضور پرشور اهالی بخش چاروسا در این مراسم از مهمترین اتفاقات صورت گرفته بود.
فرماندار کهگیلویه در این آیین گفت: در زمان ۲ سال و ده ماهی که پرواز بخشدار چاروسا بودند خدمات زیادی از جمله پروژه گازرسانی به منطقه چاروسا را با جدیت و تلاش پیگیری می کردند.
علی پوزش این پست ها را موقتی دانست و گفت: در همه نظام ها تغییر مدیران و گردش قدرت امری پذیرفته است و خود بنده که اینجا هستم هم باید این پست را تحویل دهم که این گفته فرماندار می شود با توجه به گمانه زنی های موجود اشاره تلویحی به رفتن خود از فرمانداری تلقی شود.
پوزش بخشدار جدید چاروسا را فردی علمی خواند وافزود: اگر چه محمودی بچه چاروسا نیست اما اهل شهرستان کهگیلویه بزرگ است و قطعا برای توسعه منطقه نیاز به کمک شما دارد و اگر او را در انجام برنامه هاش یاری ندهید موفق نخواهد شد.

دکتر نظری معاون سیاسی و امنیتی استاندار در این آیین گفت: استفاده از ظرفیت نیروی انسانی و درک زمان دو راز مهم برای توسعه است.
نظری افزود: در دنیای امروز که دشمنان ما زیاد هستند با درک درست از زمان و اتحاد و حدت و با کمک به همدیگر می توانیم راه توسعه را برای خود هموار کنیم.
معاون سیاسی استاندار، بخشدار جدید چاروسا را در ادامه رویکرد جوانگرایی و اعتقاد به جوانان در افکار استاندار دانست و ادامه داد، امیدواریم اقای محمودی با همه مردم و روحانیت که حالا به هر دلیلی در این مراسم نیستند با اتحاد و وحدت به پیشرفت منطقه کمک کنند.
نظری تلاش برای خدمت به مردم را ارجح بر مسایل سیاسی و جناحی دانست و ادامه داد که ما باید از ظرفیت نیروی انسانی به نحو احسن استفاده کنیم و حواشی را کنار بگذاریم تا هر زمان که تودیع شدیم مردم از رفتن ما ناراحت نشوند.
اکبر دیناری رییس شورای بخش در جملاتی خدمات پرواز برای چاروسا را شایان دانست و تاکید کرد که شهامت و شجاعت پرواز در دفاع از خدمات دولت بی نظیر بود.

اما بخشدار سابق چاروسا که گام آخر را محکم تر از همیشه برداشت در صحبت هایی فروتنانه در بخش اول اظهارات خود به تقدیر و تشکر از افرادی پرداخت که در این دو سال و ده ماه در انجام امورات او را یاری کردند.
حیات پرواز از اعضای شورای اسلامی شهر و روستاها، دهیاران، فرهنگیان و رییس اموزش و پرورش چاروسا ، ادارات مستقر در چاروسا ، همکاران خود در بخشداری و فرماندار تقدیر و تشکر کرد.

پرواز گفت: جا دارد از دکتر نظری که همواره شایستگی های زیادی را از خود نشان داد و از فرماندار وقت کهگیلویه و مدیر کل فعلی سیاسی و امنیتی استاندار که با پیشنهاد وی من راهی بخشداری و از فرماندار فهیم شهرستان و از دکتر خادمی استاندار قبلی و فتاح محمدی همچنین از اقای صمدی معاون مدیرکل امنیتی که به قول بخشدار جدید مخ استانداری کهگیلویه و بویراحمد است تشکر کنم.

بخشدار سابق چاروسا در بخش دیگری از اظهارات خود به گزارشی از عملکرد خود پرداخت و گفت : در این مدت پرژه های زیادی در بخش از جمله اسفالت و زیرسازی بسیاری از روستاها، تعویض شبکه ابرسانی روستاها ،تصفیه فاضلاب شوتاور،جدول گذاری روستاها ،ساخت خوابگاه شبانه روزی و ۳ مسجد با کمک خیرین، اقدامات خوب در زمینه برق، ورزشگاه قلعه ریسی، روکش آسفالت به دهدشت ،ساخت مرکز سلامت و ۷ درمانگاه در بخش،تامین اعتبار درمانگاه دالون و جاورده که هیچ دولتی زیر بار آن نمی رفت انجام شده است.
پرواز به اقدام خود برای هزینه کردن ابتدا به ساکن در جاده برفکون اشاره کرد و افزود که در ابتدا با جیب شخصی خودم پروژه برفکون را شروع کردم و تنها دو کیلومتر تا افتتاح این جاده مهم که از مطالبات مردم است باقی مانده است.
بخشدار سابق چاروسا از بخشدار جدید خواست که احداث در مانگاه جاورده که اعتبار و زمین آن نیز در نظر گرفته شده و همچنین درمانگاه دالون را با جدیت دنبال کنند.

اما بخش جذاب صحبت های پرواز به اشاره او به امام جمعه و کدورت به وجود آمده بین خود و برادرانش در زمینه انتخابات بود.
پرواز با حلالیت طلبیدن از این افراد گفت: در بحث بین من و امام جمعه خدا را شاهم می گیرم هیچگاه منافع شخصی ام را لحاظ نکردم و تنها به فکر توسعه منطقه بودم.
پرواز ادامه داد: بارها به اقای صلواتی می گفتم که برای پیشرفت منطقه باید با زبان و ادبیات دیگری با مدیران استانی گفت و گو کرد و تریبون نماز جمعه جای دشمنی ،کینه و اختلاف نیست و جای صلح و برادری است.
پرواز با عذرخواهی از امام جمعه چاروسا گفت: امیدوارم که اقای صلواتی برای پیشرفت منطقه و برادری و اتحاد و حفظ امنیت و اسایش برای این منطقه قدم بردارند.
پرواز به انتخابات و اختلافات به وجود آمده هم گذری زد و افزود: به هر حال هر مسولیتی باشد فراز و فرودهایی هم دارد و در زمان تصدی من بین من و برادران و پسرعموهای خودم در بحث انتخابات کینه و دلخوری پیش آمد که خدا را شاهد می گیرم هیچگاه به این ناراحتی ها راضی نبودم و عذاب وجدان می کشم و امروز که روز گذشت و عفو است از این برادرانم و همچنین مردم چاروسا که نسبت به بنده ناراحتی دارند پوزش می طلبم.

پرواز درآخرین صحبت های خود به عنوان مسول در چاروسا با خواندن شعری از مردم خداحافظی کرد.
هر که مارا یاد کرد ایز مر او را یار باد، هر که مارا خوار کرد از عمر برخوردار باد

سخنران آخر این جلسه بخشدار جدید چاروسا بود که شاید خیلی از مردم آمده بودند تا در واقع معیار او را بسنجد اما بنظر می رسد تیر اول را بسیار ضعیف شلیک کرد و در صحبت هایی کوتاه حتی به برنامه و اهداف خود هیچ اشاره ای نکرد و باید دید آیا این کم گویی جز خصوصیات او است یا همانند غلامی بخشدار دولت دهم فقط در روز اول دچار دست پاچگی شده است و با کسب تجربه ای که از چاروسا بدست می آورد تودیع خواهد شد .

علی صالح محمودی با تشکر از استاندار و مجموعه ای که به او اعتماد کردند گفت: مهمترین مولفه برای یک انسان اعتماد است و امیدوارم بتوانم در این منطقه که دارای پتانسیل های زیادی است و با همفکری و مشورت و تعامل با نماینده شهرستان در مجلس و ریش سفیدان منطقه گامی برای توسعه منطقه بردارم.
این مراسم که شاید جز معدود مراسماتی است که در چاروسا برگزار می شود و از طرف حضار، سکوت بطور کامل انجام شده است اما در روی جایگاه اوج بی برنامگی و کلافه گی را مشاهده کردیم آنگونه که کمتر کسی تحویل ابلاغ را به بخشدار جدید دیده باشد و رویه همیشگی تودیع و معارفه ها انجام نشده است و بخشدارجدید در شرایطی که کاملا سردر گم بود به یکباره به پشت تریبون رفت که دکتر نظری به او اشاره کرد که اول ابلاغت را بگیر بعد برو به سخنرانی بپرداز اما در نهایت هم نظم خاصی برای تودیع و معارفه مشاهده نشد تا پرواز و محمودی در پایان جلسه و موقع ترک سالن به حال و احوال و روبوسی با هم بپردازند.
از دیگر حواشی خاص این جلسه صبر و تحمل کهنسال ترین فرد حاضر در جلسه که پدر شهید بود برای بیان انتقاد خود بود که زمانی که مدیران برای تحویل ابلاغ جدید بخشدار به جایگاه رفته بودند از جای خود بلند شد و با صدایی لرزان اما تند گفته که اقایان فرماندار این مسولان فقط دروغ می گویند و ما دیگر خسته شدیم.

انتهای پیام:عظیم بنام